Mäntykatveen Höpsis (VH25-018-0356)
| Rotu | Suomenhevonen |
|---|---|
| Sukupuoli | tamma |
| Säkäkorkeus | 162 cm |
| Syntynyt | 02.06.2025, Suomi, yli 8v |
| Väri | musta |
| Painotus | kenttäratsastus |
| Sivut | https://tuire.safiiritiikeri.net/h/mantykatveen-hopsis |
| Rekisteröity | 22.06.2025 |
| Kotitalli | Pöystilä (POYS3768) |
| Kasvattajanimi | Mäntykatveen |
| Kasvattaja | MNTY6391, VRL-13383 |
| Omistajat | Tuire (VRL-00345) |
KTK-II (71.000p), 30.04.2026, shktk
ei palkittu (58.000p), 31.12.2025, shktk
KEV-III (24.000p), 31.07.2025, KEV
Tarkemmat kuvaukset palkinnoista| i. Katveen Kultamänty (VH21-018-1155) sh, 154cm, rn |
ii. Männynkäpy (VH17-018-1164) sh, 154cm, vkk |
iii. Tuntematon ori | iiii. Tuntematon ori |
| iiie. Tuntematon tamma | iie. Tuntematon tamma | iiei. Tuntematon ori | |
| iiee. Tuntematon tamma | ie. Tarun Helmihirssi (VH18-018-1508) sh, 153cm, rn |
iei. Tuntematon ori | ieii. Tuntematon ori |
| ieie. Tuntematon tamma | iee. Tuntematon tamma | ieei. Tuntematon ori | |
| ieee. Tuntematon tamma | |||
| e. Pöystilän Hupsuttelija (VH21-018-1543) sh, 159cm, rt |
ei. Hourailija (VH18-018-1414) sh, 163cm, tprt |
eii. Tuntematon ori | eiii. Tuntematon ori |
| eiie. Tuntematon tamma | eie. Tuntematon tamma | eiei. Tuntematon ori | |
| eiee. Tuntematon tamma | ee. Hunajainen (VH18-018-1605) sh, 165cm, rt |
eei. Tuntematon ori | eeii. Tuntematon ori |
| eeie. Tuntematon tamma | eee. Tuntematon tamma | eeei. Tuntematon ori | |
| eeee. Tuntematon tamma |
Suvun tiedot
Sukusiitosprosentti: 0%
Sukukatokerroin: 1
Isälinja
i. Katveen Kultamänty (VH21-018-1155) sh, 154cm, rnii. Männynkäpy (VH17-018-1164) sh, 154cm, vkk
Emälinja
e. Pöystilän Hupsuttelija (VH21-018-1543) sh, 159cm, rtee. Hunajainen (VH18-018-1605) sh, 165cm, rt
Mäntykatveen Höpsis on virtuaalihevonen. Se ei ole oikeasti olemassa.