Oudekerk Saga (VH25-028-0074)
| Rotu | Gotlanninrussi |
|---|---|
| Sukupuoli | tamma |
| Säkäkorkeus | 125 cm |
| Syntynyt | 01.03.2024, Alankomaat, alle 3v, tai ikääntymistä ei ole ilmoitettu |
| Väri | ruunikko |
| Painotus | ravit |
| Sivut | http://loimumaentila.weebly.com/saga.html |
| Rekisteröity | 04.11.2025 |
| Kotitalli | Loimumäen Tila (LOI1894) |
| Kasvattajanimi | Oudekerk |
| Kasvattaja | OUDE3751, VRL-00084 |
| Omistajat | siinau (VRL-13855) |
| i. Stöpsel (VH22-028-0047) russ, 124cm, rn |
ii. PP's Skugga (VH18-028-0080) russ, 123cm, rn |
iii. Save my Shadow (VH01-028-2155) russ, 125cm, rn |
iiii. Tuntematon ori |
| iiie. Tuntematon tamma | iie. Alhem's Rita (VH16-028-0042) russ, 120cm |
iiei. Tuntematon ori | |
| iiee. Tuntematon tamma | ie. Radical Dolcezza (VH21-028-0141) russ, 124cm, m |
iei. Capoeira Warrior (VH16-028-0193) russ, 126cm, prn |
ieii. Tuntematon ori |
| ieie. Tuntematon tamma | iee. Dolce Vita (VH18-028-0050) russ, 124cm, vrt |
ieei. Tuntematon ori | |
| ieee. Tuntematon tamma | |||
| e. Oudekerk Linnea (VH23-028-0068) russ, 126cm, vprn |
ei. Dahlgårds Primär (VH15-028-0045) russ, 127cm, rn |
eii. Strömberg Priori (VH14-028-0288) russ, 126cm, rn |
eiii. Tuntematon ori |
| eiie. Tuntematon tamma | eie. H.B. Fjälla (VH14-028-0291) russ, 125cm, rn |
eiei. Tuntematon ori | |
| eiee. Tuntematon tamma | ee. Kaardemumman Lähde (VH00-028-2158) russ, 125cm, prn |
eei. Tuntematon ori | eeii. Tuntematon ori |
| eeie. Tuntematon tamma | eee. Tuntematon tamma | eeei. Tuntematon ori | |
| eeee. Tuntematon tamma |
Suvun tiedot
Sukusiitosprosentti: 0%
Sukukatokerroin: 1
Isälinja
i. Stöpsel (VH22-028-0047) russ, 124cm, rnii. PP's Skugga (VH18-028-0080) russ, 123cm, rniii. Save my Shadow (VH01-028-2155) russ, 125cm, rn
Emälinja
e. Oudekerk Linnea (VH23-028-0068) russ, 126cm, vprnee. Kaardemumman Lähde (VH00-028-2158) russ, 125cm, prn
Oudekerk Saga on virtuaalihevonen. Se ei ole oikeasti olemassa.