VDA Tenebris (VH25-031-0384)
| Rotu | Suomalainen puoliverinen |
|---|---|
| Sukupuoli | ori |
| Säkäkorkeus | 170 cm |
| Syntynyt | 22.06.2025, Belgia, 10.3 vuotta, ikääntyminen: 30pv = 1v |
| Väri | ruunikko |
| Painotus | kouluratsastus |
| Sivut | https://kellolehto.net/hg/Nebi.php |
| Rekisteröity | 22.09.2025 |
| Kotitalli | Hemgård (HEM9521) |
| Kasvattajanimi | VDA |
| Kasvattaja | VDA4343, VRL-08368 |
| Omistajat | Jaana K. (VRL-03669) |
KTK-I (80.000p), 30.11.2025, hevosktk
KV-II (30.000p), 20.10.2025, KV
Tarkemmat kuvaukset palkinnoista| i. Hemgård Sinister Skies (VH23-011-0218) hann, 169cm, trn |
ii. Hurricane Season (VH16-011-0053) hann, 168cm, m |
iii. Tuntematon ori | iiii. Tuntematon ori |
| iiie. Tuntematon tamma | iie. Tuntematon tamma | iiei. Tuntematon ori | |
| iiee. Tuntematon tamma | ie. Karnataka (VH20-011-0182) hann, 166cm, prn |
iei. Tuntematon ori | ieii. Tuntematon ori |
| ieie. Tuntematon tamma | iee. Tuntematon tamma | ieei. Tuntematon ori | |
| ieee. Tuntematon tamma | |||
| e. Stellara v. Helmwald (VH25-044-0119) holst, 170cm, rt |
ei. San Giovanni (VH25-044-0099) holst, 170cm |
eii. Tuntematon ori | eiii. Tuntematon ori |
| eiie. Tuntematon tamma | eie. Tuntematon tamma | eiei. Tuntematon ori | |
| eiee. Tuntematon tamma | ee. Strasbourg Sky (VH21-044-0010) holst, 169cm |
eei. Tuntematon ori | eeii. Tuntematon ori |
| eeie. Tuntematon tamma | eee. Tuntematon tamma | eeei. Tuntematon ori | |
| eeee. Tuntematon tamma |
Suvun tiedot
Sukusiitosprosentti: 0%
Sukukatokerroin: 1
Isälinja
i. Hemgård Sinister Skies (VH23-011-0218) hann, 169cm, trnii. Hurricane Season (VH16-011-0053) hann, 168cm, m
Emälinja
e. Stellara v. Helmwald (VH25-044-0119) holst, 170cm, rtee. Strasbourg Sky (VH21-044-0010) holst, 169cm
VDA Tenebris on virtuaalihevonen. Se ei ole oikeasti olemassa.