Jeanne d'Arc di Sierra (VH25-320-0080)
| Rotu | Royal Hanoverian Cream |
|---|---|
| Sukupuoli | tamma |
| Säkäkorkeus | 166 cm |
| Syntynyt | 23.03.2025, Italia, yli 8v |
| Väri | samppanjanruunikko |
| Painotus | kouluratsastus |
| Sivut | https://kellolehto.net/veera/m/jeanne.php |
| Rekisteröity | 25.10.2025 |
| Kotitalli | Major Stud (MAJO4904) |
| Kasvattajanimi | di Sierra |
| Kasvattaja | CIEL3278, VRL-14085 |
| Omistajat | Veera R (VRL-10735) |
| Omistajahistoria | |
| i. Major d'Artagnan (VH24-320-0071) rhc, 162cm, acchapäis |
ii. Dolomite d'Royal (VH24-320-0042) rhc, 157cm, clchapäis |
iii. Limestone (VH23-320-0166) rhc, 158cm, gdcha |
iiii. Tuntematon ori |
| iiie. Tuntematon tamma | iie. Belladonna (VH22-320-0006) rhc, 160cm, clchapäis |
iiei. Tuntematon ori | |
| iiee. Tuntematon tamma | ie. Antique d'Royal (VH24-320-0050) rhc, 164cm, cre |
iei. Riacho Pérola (VH22-320-0005) rhc, 169cm, cre |
ieii. Tuntematon ori |
| ieie. Tuntematon tamma | iee. Aureum (VH24-320-0010) rhc, 153cm, vkk |
ieei. Tuntematon ori | |
| ieee. Tuntematon tamma | |||
| e. Arkenspell d' Primavera (VH25-320-0020) rhc, 167cm, gccha |
ei. Arkenpebble (VH23-130-0030) amc, 164cm, gcha |
eii. Arkenstone (VH23-130-0027) amc |
eiii. Tuntematon ori |
| eiie. Tuntematon tamma | eie. Gentle (VH23-130-0028) amc |
eiei. Tuntematon ori | |
| eiee. Tuntematon tamma | ee. Love Potion d'Royal (VH23-320-0041) rhc, 171cm, gcchakrj |
eei. Cepheus (VH16-033-0029) pre, 162cm, cre |
eeii. Tuntematon ori |
| eeie. Tuntematon tamma | eee. Magisksøs Tilda (VH22-320-0012) rhc, 166cm, gcha |
eeei. Tuntematon ori | |
| eeee. Tuntematon tamma |
Suvun tiedot
Sukusiitosprosentti: 0%
Sukukatokerroin: 1
Isälinja
i. Major d'Artagnan (VH24-320-0071) rhc, 162cm, acchapäisii. Dolomite d'Royal (VH24-320-0042) rhc, 157cm, clchapäisiii. Limestone (VH23-320-0166) rhc, 158cm, gdcha
Emälinja
e. Arkenspell d' Primavera (VH25-320-0020) rhc, 167cm, gcchaee. Love Potion d'Royal (VH23-320-0041) rhc, 171cm, gcchakrjeee. Magisksøs Tilda (VH22-320-0012) rhc, 166cm, gcha
Jeanne d'Arc di Sierra on virtuaalihevonen. Se ei ole oikeasti olemassa.