Ghaamid al Namys ox (VH26-003-0113)
| Rotu | Arabialainen täysiverinen |
|---|---|
| Sukupuoli | ori |
| Säkäkorkeus | 154 cm |
| Syntynyt | 07.01.2026, Espanja, 6 vuotta |
| Väri | mustankimo |
| Painotus | kouluratsastus |
| Sivut | https://namy.irppasen.net/ghaamidalnamysox.php |
| Rekisteröity | 06.03.2026 |
| Kotitalli | Namyshill (NAMY9545) |
| Kasvattajanimi | al Namys |
| Kasvattaja | NAMY9545 |
| Omistajat | Ireth (VRL-03777) |
| i. Ghaazi al Namys ox (VH24-003-0062) ox, 152cm, rnkm |
ii. Khaalid al Namys ox (VH23-003-0203) ox, 156cm, rtkm |
iii. Khayri II ox (VH23-003-0065) ox, 151cm, rtkm |
iiii. Tuntematon ori |
| iiie. Tuntematon tamma | iie. Najma ox (VH23-003-0064) ox, 157cm, trn |
iiei. Tuntematon ori | |
| iiee. Tuntematon tamma | ie. Genowefa al Namys ox (VH23-003-0201) ox, 151cm, rn |
iei. Dawud ox (VH23-003-0059) ox, 155cm, rn |
ieii. Tuntematon ori |
| ieie. Tuntematon tamma | iee. Glen Olwina ox (VH23-003-0058) ox, 145cm, rn |
ieei. Tuntematon ori | |
| ieee. Tuntematon tamma | |||
| e. Maleeha al Namys ox (VH24-003-0074) ox, 157cm, m |
ei. Mus'ab al Namys ox (VH23-003-0208) ox, 157cm, prn |
eii. Maalik Mahir ox (VH23-003-0061) ox, 156cm, rn |
eiii. Tuntematon ori |
| eiie. Tuntematon tamma | eie. Ramlah ox (VH23-003-0062) ox, 153cm, rt |
eiei. Tuntematon ori | |
| eiee. Tuntematon tamma | ee. Meisa al Karma ox (VH24-003-0013) ox, 153cm, m |
eei. Tuntematon ori | eeii. Tuntematon ori |
| eeie. Tuntematon tamma | eee. Tuntematon tamma | eeei. Tuntematon ori | |
| eeee. Tuntematon tamma |
Suvun tiedot
Sukusiitosprosentti: 0%
Sukukatokerroin: 1
Isälinja
i. Ghaazi al Namys ox (VH24-003-0062) ox, 152cm, rnkmii. Khaalid al Namys ox (VH23-003-0203) ox, 156cm, rtkmiii. Khayri II ox (VH23-003-0065) ox, 151cm, rtkm
Emälinja
e. Maleeha al Namys ox (VH24-003-0074) ox, 157cm, mee. Meisa al Karma ox (VH24-003-0013) ox, 153cm, m
Ghaamid al Namys ox on virtuaalihevonen. Se ei ole oikeasti olemassa.