Jumaima al Namys ox (VH26-003-0116)
| Rotu | Arabialainen täysiverinen |
|---|---|
| Sukupuoli | tamma |
| Säkäkorkeus | 154 cm |
| Syntynyt | 08.01.2026, Espanja, 6 vuotta |
| Väri | mustankimo |
| Painotus | kouluratsastus |
| Sivut | https://namy.irppasen.net/jumaimaalnamysox.php |
| Rekisteröity | 06.03.2026 |
| Kotitalli | Namyshill (NAMY9545) |
| Kasvattajanimi | al Namys |
| Kasvattaja | NAMY9545 |
| Omistajat | Ireth (VRL-03777) |
| i. Mufeed al Namys ox (VH24-003-0070) ox, 156cm, rt |
ii. Mukhtar al Namys ox (VH24-003-0069) ox, 150cm, rt |
iii. Muntasir ox (VH23-003-0017) ox, 150cm, rt |
iiii. Tuntematon ori |
| iiie. Tuntematon tamma | iie. Khalil Sakhir Jiddaan ox (VH18-003-0145) ox, 148cm, rn |
iiei. Tuntematon ori | |
| iiee. Tuntematon tamma | ie. Haifa al Karma ox (VH23-003-0055) ox, 155cm, m |
iei. Tuntematon ori | ieii. Tuntematon ori |
| ieie. Tuntematon tamma | iee. Tuntematon tamma | ieei. Tuntematon ori | |
| ieee. Tuntematon tamma | |||
| e. Jizma al Namys ox (VH24-003-0161) ox, 150cm, mkm |
ei. Affan al Namys ox (VH23-003-0249) ox, 152cm, m |
eii. Azhar al Sharik (VH22-003-0202) ox, 152cm, mkm |
eiii. Tuntematon ori |
| eiie. Tuntematon tamma | eie. 'Abyad Ghamiq ox (VH18-003-0143) ox, 150cm, rtkm |
eiei. Tuntematon ori | |
| eiee. Tuntematon tamma | ee. Jha'adah al Namys ox (VH23-003-0248) ox, 150cm, rnkm |
eei. Jafar al Sharik (VH20-003-0191) ox, 150cm, rnkm |
eeii. Tuntematon ori |
| eeie. Tuntematon tamma | eee. Khalil Sakhir Jiddaan ox (VH18-003-0145) ox, 148cm, rn |
eeei. Tuntematon ori | |
| eeee. Tuntematon tamma |
Suvun tiedot
Sukusiitosprosentti: 3.13%
Sukukatokerroin: 0.92
Isälinja
i. Mufeed al Namys ox (VH24-003-0070) ox, 156cm, rtii. Mukhtar al Namys ox (VH24-003-0069) ox, 150cm, rtiii. Muntasir ox (VH23-003-0017) ox, 150cm, rt
Emälinja
e. Jizma al Namys ox (VH24-003-0161) ox, 150cm, mkmee. Jha'adah al Namys ox (VH23-003-0248) ox, 150cm, rnkmeee. Khalil Sakhir Jiddaan ox (VH18-003-0145) ox, 148cm, rn
Jumaima al Namys ox on virtuaalihevonen. Se ei ole oikeasti olemassa.