Bindertsje (VH26-040-0069)
| Rotu | Friisiläishevonen |
|---|---|
| Sukupuoli | tamma |
| Säkäkorkeus | 165 cm |
| Syntynyt | 08.05.2025, Alankomaat, yli 8v |
| Väri | musta |
| Painotus | kouluratsastus |
| Sivut | https://namy.irppasen.net/bindertsje.php |
| Rekisteröity | 26.04.2026 |
| Kotitalli | Namyshill (NAMY9545) |
| Kasvattajanimi | - |
| Kasvattaja | |
| Omistajat | Ireth (VRL-03777) |
| i. Ketsje (VH26-040-0060) fri, 167cm, m |
ii. Koendert (VH26-040-0045) fri, 167cm, m |
iii. Tuntematon ori | iiii. Tuntematon ori |
| iiie. Tuntematon tamma | iie. Tuntematon tamma | iiei. Tuntematon ori | |
| iiee. Tuntematon tamma | ie. Koentsje (VH26-040-0054) fri, 166cm, m |
iei. Tuntematon ori | ieii. Tuntematon ori |
| ieie. Tuntematon tamma | iee. Tuntematon tamma | ieei. Tuntematon ori | |
| ieee. Tuntematon tamma | |||
| e. Bieuwkje (VH26-040-0066) fri, 160cm, m |
ei. Moense (VH26-040-0047) fri, 162cm, m |
eii. Tuntematon ori | eiii. Tuntematon ori |
| eiie. Tuntematon tamma | eie. Tuntematon tamma | eiei. Tuntematon ori | |
| eiee. Tuntematon tamma | ee. Berendina (VH26-040-0050) fri, 157cm, m |
eei. Tuntematon ori | eeii. Tuntematon ori |
| eeie. Tuntematon tamma | eee. Tuntematon tamma | eeei. Tuntematon ori | |
| eeee. Tuntematon tamma |
Suvun tiedot
Sukusiitosprosentti: 0%
Sukukatokerroin: 1
Isälinja
i. Ketsje (VH26-040-0060) fri, 167cm, mii. Koendert (VH26-040-0045) fri, 167cm, m
Emälinja
e. Bieuwkje (VH26-040-0066) fri, 160cm, mee. Berendina (VH26-040-0050) fri, 157cm, m
Bindertsje on virtuaalihevonen. Se ei ole oikeasti olemassa.