Tiedotukset

VRL rekrytoi: tekninen tiimi - 17.07.2025 10:36

VRL:n ylläpitotiimistä on jättäytynyt alkuvuoden aikana muutama harrastaja pois ja sen sekä saamamme palautteen johdosta päätimme, että avaamme nyt rekryn VRL:n tekniseen tiimiin ja toivomme löytävämme lisää osaamista ja tekijöitä muutostoiveiden ja ongelmien ratkomiseen.

Teknisen tuen tiimiin hakeaksesi et tarvitse mitään 10 vuoden työkokemusta koodaamisesta. Riittää, että sinulta löytyy kiinnostusta VRL:n kehittämiseen ja koodaamiseen, sekä sinulla on jo joitain taitoja koodauksen parissa, esimerkiksi omien talliesi ansiosta. Tietokantojen ymmärrys (MariaDB) on iso plussa. VRL:n kannalta käytetyimmät kielet ovat PHP (suurimmaksi osaksi), JavaScript ja CSS.

Tehtäviisi kuuluu ratkaista ongelmia koodin puolella ja kehittää VRL:oa eteenpäin yhdessä muun teknisen tiimin kanssa. Meille tulee aivan valtavasti uusia kehitysideoita, joita olisi hienoa päästä toteuttamaan, kunhan saadaan teistä hieman lisäresurssia! Toki VRL pyörii nykyiselläkin teknisellä tiimillä, mutta kehitys tulisi olemaan todella hidasta ja haluamme tarjota harrastajille paljon enemmän.

Ymmärrämme, että virtuaalimaailma ei ole koko elämä, ja muullakin teknisellä tiimillä on omat menonsa. Ajankäyttösi tähän tehtävään on siis omissa käsissäsi, mutta toivoisimme tietenkin mahdollisimman aktiivista otetta. Arvostamme toimivaa viestintää, aloitekykyä ja avoimuutta.

Lisätietoja tehtävästä saat Keskustan topicissa tai Discordissa. Itse hakemuksen voit lähettää sähköpostiin vrlvirallinen@gmail.com. Kerrothan hakemuksessa hieman itsestäsi, koodaustaustastasi, miksi haet tehtävään ja siitä, kuinka paljon olisit valmis käyttämään tähän aikaa.

Terveisin,
VRL:n ylläpito