Tuulenpesän Nukkehallitsija (VH24-018-0364)
| Rotu | Suomenhevonen |
|---|---|
| Sukupuoli | ori |
| Säkäkorkeus | 159 cm |
| Syntynyt | 29.05.2024, Suomi, 4 vuotta |
| Väri | |
| Painotus | |
| Sivut | https://vitikari.weebly.com/mario.html |
| Rekisteröity | 18.10.2024 |
| Kotitalli | Vitikari (VITI2633) |
| Kasvattajanimi | Tuulenpesän |
| Kasvattaja | TUUL7385 |
| Omistajat | Milja H. (VRL-10674) |
| i. Kuuralehdon Jombie (VH21-018-1351) sh, 157cm, rt |
ii. Mäkisuon Junius (VH16-018-1836) sh |
iii. Karusalon Julius (VH12-018-0882) sh |
iiii. Tuntematon ori |
| iiie. Tuntematon tamma | iie. Kiljavanilja (VH06-018-4053) sh, 153cm |
iiei. Tuntematon ori | |
| iiee. Tuntematon tamma | ie. Bettiina BAM (VH15-018-1843) sh |
iei. Huskeen Rintintin (VH14-018-0672) sh, 160cm, rt |
ieii. Tuntematon ori |
| ieie. Tuntematon tamma | iee. Keijulaakson Louhi (VH14-018-1051) sh, 156cm, trt |
ieei. Tuntematon ori | |
| ieee. Tuntematon tamma | |||
| e. Kuuralehdon Marionetti (VH16-018-1744) sh, 161cm, rn |
ei. Viehättävän Valori (VH15-018-2604) sh |
eii. Velmeri (VH14-018-1061) sh, 155cm |
eiii. Tuntematon ori |
| eiie. Tuntematon tamma | eie. Harmonia (VH14-018-0100) sh |
eiei. Tuntematon ori | |
| eiee. Tuntematon tamma | ee. Fridan Räsynukke (VH15-018-0685) sh |
eei. Mörk Strumpa (VH14-018-0469) sh, 165cm, mrn |
eeii. Tuntematon ori |
| eeie. Tuntematon tamma | eee. Mollamaija (VH12-018-0087) sh, 159cm, prt |
eeei. Tuntematon ori | |
| eeee. Tuntematon tamma |
Suvun tiedot
Sukusiitosprosentti: 0%
Sukukatokerroin: 1
Isälinja
i. Kuuralehdon Jombie (VH21-018-1351) sh, 157cm, rtii. Mäkisuon Junius (VH16-018-1836) shiii. Karusalon Julius (VH12-018-0882) sh
Emälinja
e. Kuuralehdon Marionetti (VH16-018-1744) sh, 161cm, rnee. Fridan Räsynukke (VH15-018-0685) sheee. Mollamaija (VH12-018-0087) sh, 159cm, prt
Tuulenpesän Nukkehallitsija on virtuaalihevonen. Se ei ole oikeasti olemassa.