Nuoskamuikkunen (VH24-018-0398)
| Rotu | Suomenhevonen |
|---|---|
| Sukupuoli | ori |
| Säkäkorkeus | 157 cm |
| Syntynyt | 16.05.2024, Suomi, yli 8v |
| Väri | punarautias |
| Painotus | kenttäratsastus |
| Sivut | http://jennan.altervista.org/raiskyva/orit/nuoskamuikkunen.php |
| Rekisteröity | 03.11.2024 |
| Kotitalli | Räiskyvän Suomenhevoset (RAIS5867) |
| Kasvattajanimi | - |
| Kasvattaja | TUON8991, VRL-12701 |
| Omistajat | Jenna (VRL-03515) |
KERJ-I (106.500p), 28.02.2026, KERJ
KTK-III (68.000p), 28.02.2026, shktk
Tarkemmat kuvaukset palkinnoista| i. Ruskon Lumiotus (VH21-018-1498) sh, 156cm, prt |
ii. EP Otus (VH12-018-0161) sh, 156cm, vrt |
iii. Helekutti (VH11-018-0266) sh, 161cm, prt |
iiii. Tuntematon ori |
| iiie. Tuntematon tamma | iie. Jojoriina (VH12-018-0160) sh, 158cm, vrt |
iiei. Tuntematon ori | |
| iiee. Tuntematon tamma | ie. Guen Lumimustikka (VH18-018-1955) sh, 157cm, rt |
iei. Luulaja (VH11-018-0712) sh, 156cm, prt |
ieii. Tuntematon ori |
| ieie. Tuntematon tamma | iee. Samuliina VJ (VH11-018-0674) sh, 162cm |
ieei. Tuntematon ori | |
| ieee. Tuntematon tamma | |||
| e. Ihtiriekko (VH21-018-1200) sh, 157cm, rt |
ei. Manan Majoilla (VH17-018-1969) sh, 164cm, trt |
eii. Surmansyöjä (VH15-018-1914) sh, 159cm, klm |
eiii. Tuntematon ori |
| eiie. Tuntematon tamma | eie. Pimeän Loitsu (VH16-018-1711) sh, 164cm, mrn |
eiei. Tuntematon ori | |
| eiee. Tuntematon tamma | ee. Jeilin Lemmonlilja (VH18-018-0934) sh, 153cm, trt |
eei. Lemmes (VH17-018-2272) sh, 150cm, vkk |
eeii. Tuntematon ori |
| eeie. Tuntematon tamma | eee. Tervasenkeli (VH17-018-2051) sh, 161cm, vprt |
eeei. Tuntematon ori | |
| eeee. Tuntematon tamma |
Suvun tiedot
Sukusiitosprosentti: 0%
Sukukatokerroin: 1
Isälinja
i. Ruskon Lumiotus (VH21-018-1498) sh, 156cm, prtii. EP Otus (VH12-018-0161) sh, 156cm, vrtiii. Helekutti (VH11-018-0266) sh, 161cm, prt
Emälinja
e. Ihtiriekko (VH21-018-1200) sh, 157cm, rtee. Jeilin Lemmonlilja (VH18-018-0934) sh, 153cm, trteee. Tervasenkeli (VH17-018-2051) sh, 161cm, vprt
Nuoskamuikkunen on virtuaalihevonen. Se ei ole oikeasti olemassa.