Räiskyvän Neriini (VH25-018-0482)
| Rotu | Suomenhevonen |
|---|---|
| Sukupuoli | tamma |
| Säkäkorkeus | 158 cm |
| Syntynyt | 20.07.2025, Suomi, yli 8v |
| Väri | ruunikko |
| Painotus | kenttäratsastus |
| Sivut | https://tuire.safiiritiikeri.net/h/raiskyvan-neriini |
| Rekisteröity | 11.08.2025 |
| Kotitalli | Pöystilä (POYS3768) |
| Kasvattajanimi | Räiskyvän |
| Kasvattaja | RAIS5867 |
| Omistajat | Tuire (VRL-00345) |
KEV-III (23.500p), 30.09.2025, KEV
Tarkemmat kuvaukset palkinnoista| i. Viisikon Pihisevä Pitaija (VH23-018-0576) sh, 158cm, rn |
ii. Hilpeä Hunajameloni (VH21-018-0489) sh, 159cm, rtpäis |
iii. Hakuammunta (VH19-018-1077) sh, 162cm, vkk |
iiii. Tuntematon ori |
| iiie. Tuntematon tamma | iie. Pirteä Persikka (VH18-018-2180) sh, 157cm, rtpäis |
iiei. Tuntematon ori | |
| iiee. Tuntematon tamma | ie. Kärmeniemen Unna (VH17-018-0379) sh, 159cm |
iei. Asfalttiviidakkovekara (VH17-018-0254) sh, 148cm, vkk |
ieii. Tuntematon ori |
| ieie. Tuntematon tamma | iee. Mänttäharjun Ulpu (VH15-018-2302) sh, 166cm, rn |
ieei. Tuntematon ori | |
| ieee. Tuntematon tamma | |||
| e. Kadon Neeva (VH25-018-0012) sh, 158cm, m |
ei. Kastehelmen Elemenki (VH22-018-0322) sh, 162cm, m |
eii. E.T. Voluutti (VH16-018-2752) sh, 160cm, m |
eiii. Tuntematon ori |
| eiie. Tuntematon tamma | eie. Kuunsiirappi (VH16-018-2033) sh, 163cm, rn |
eiei. Tuntematon ori | |
| eiee. Tuntematon tamma | ee. Kuuralehdon Neemi (VH16-018-1753) sh, 154cm, prt |
eei. Joikuri (VH15-018-1614) sh |
eeii. Tuntematon ori |
| eeie. Tuntematon tamma | eee. Heljävirran Nerissa (VH15-018-1608) sh |
eeei. Tuntematon ori | |
| eeee. Tuntematon tamma |
Suvun tiedot
Sukusiitosprosentti: 0%
Sukukatokerroin: 1
Isälinja
i. Viisikon Pihisevä Pitaija (VH23-018-0576) sh, 158cm, rnii. Hilpeä Hunajameloni (VH21-018-0489) sh, 159cm, rtpäisiii. Hakuammunta (VH19-018-1077) sh, 162cm, vkk
Emälinja
e. Kadon Neeva (VH25-018-0012) sh, 158cm, mee. Kuuralehdon Neemi (VH16-018-1753) sh, 154cm, prteee. Heljävirran Nerissa (VH15-018-1608) sh
Räiskyvän Neriini on virtuaalihevonen. Se ei ole oikeasti olemassa.