Kuhnuri (VH25-018-0624)
| Rotu | Suomenhevonen |
|---|---|
| Sukupuoli | ori |
| Säkäkorkeus | 158 cm |
| Syntynyt | 21.08.2025, Suomi, alle 3v, tai ikääntymistä ei ole ilmoitettu |
| Väri | punarautias |
| Painotus | ravit |
| Sivut | http://loimumaentila.weebly.com/kuhnuri.html |
| Rekisteröity | 24.10.2025 |
| Kotitalli | Loimumäen Tila (LOI1894) |
| Kasvattajanimi | - |
| Kasvattaja | LOI1894, VRL-13855 |
| Omistajat | siinau (VRL-13855) |
KTK-I (81.000p), 31.12.2025, shktk
Tarkemmat kuvaukset palkinnoista| i. Kunnari (VH23-018-0247) sh, 156cm, prt |
ii. Vieheri RC (VH21-018-1292) sh, 157cm, vprt |
iii. Hämeen Vihuri (VH16-018-1292) sh, 160cm, prt |
iiii. Tuntematon ori |
| iiie. Tuntematon tamma | iie. Taivaanvalkea (VH18-018-1088) sh, 157cm, vrt |
iiei. Tuntematon ori | |
| iiee. Tuntematon tamma | ie. Ruskon Kelori (VH21-018-1145) sh |
iei. Vapari (VH20-018-1066) sh, 167cm, lkk |
ieii. Tuntematon ori |
| ieie. Tuntematon tamma | iee. Kelotar (VH19-018-1026) sh, 152cm, rtpäis |
ieei. Tuntematon ori | |
| ieee. Tuntematon tamma | |||
| e. Tinun Bettiina (VH22-018-0971) sh, 155cm, rn |
ei. Snillin Jykevä (VH16-018-1504) sh, 160cm, prt |
eii. Pyhä-Jysäys (VH12-018-1199) sh, 162cm, trn |
eiii. Tuntematon ori |
| eiie. Tuntematon tamma | eie. Helisemässä (VH14-018-0322) sh, 152cm, rt |
eiei. Tuntematon ori | |
| eiee. Tuntematon tamma | ee. EP Peppiina (VH17-018-0773) sh, 158cm, klm |
eei. Pörrin Peippo (VH14-018-0547) sh, 158cm, prt |
eeii. Tuntematon ori |
| eeie. Tuntematon tamma | eee. Pessiina (VH21-018-0046) sh, 155cm, m |
eeei. Tuntematon ori | |
| eeee. Tuntematon tamma |
Suvun tiedot
Sukusiitosprosentti: 0%
Sukukatokerroin: 1
Isälinja
i. Kunnari (VH23-018-0247) sh, 156cm, prtii. Vieheri RC (VH21-018-1292) sh, 157cm, vprtiii. Hämeen Vihuri (VH16-018-1292) sh, 160cm, prt
Emälinja
e. Tinun Bettiina (VH22-018-0971) sh, 155cm, rnee. EP Peppiina (VH17-018-0773) sh, 158cm, klmeee. Pessiina (VH21-018-0046) sh, 155cm, m
Kuhnuri on virtuaalihevonen. Se ei ole oikeasti olemassa.