Kedon Huisku (VH25-018-0652)
| Rotu | Suomenhevonen |
|---|---|
| Sukupuoli | tamma |
| Säkäkorkeus | 149 cm |
| Syntynyt | 06.11.2025, Suomi, yli 8v |
| Väri | tummanpunarautias |
| Painotus | kouluratsastus |
| Sivut | http://tuire.safiiritiikeri.net/h/kedon-huisku |
| Rekisteröity | 06.11.2025 |
| Kotitalli | Pöystilä (POYS3768) |
| Kasvattajanimi | Kedon |
| Kasvattaja | FLTA5071 |
| Omistajat | Tuire (VRL-00345) |
KV-II (30.500p), 20.11.2025, KV
Tarkemmat kuvaukset palkinnoista| i. Murroksen Rymyreetu (VH14-018-1320) sh, 149cm, prt |
ii. Hetken Rahapeli (VH13-018-1268) sh, 142cm |
iii. Hiskin Riskipeli (VH11-018-1412) sh, 141cm |
iiii. Tuntematon ori |
| iiie. Tuntematon tamma | iie. Myrskyluodon Maija (VH13-018-0508) sh |
iiei. Tuntematon ori | |
| iiee. Tuntematon tamma | ie. Murroksen Heleätär (VH14-018-0282) sh, 159cm, trt |
iei. Priolli (VH05-018-8843) sh, 150cm |
ieii. Tuntematon ori |
| ieie. Tuntematon tamma | iee. Heljätär (VH13-018-0839) sh, 162cm, rt |
ieei. Tuntematon ori | |
| ieee. Tuntematon tamma | |||
| e. Koistilan Hinni (VH12-018-0865) sh, 154cm, rt |
ei. Kaarnan Mikkihiiri (VH06-018-6316) sh, 161cm, rt |
eii. Purje-Aatos (VH05-018-3948) sh, 155cm |
eiii. Tuntematon ori |
| eiie. Tuntematon tamma | eie. Misteli (VH06-018-6132) sh, 150cm, rt |
eiei. Tuntematon ori | |
| eiee. Tuntematon tamma | ee. Ellenin Hyasintti (VH01-018-9434) sh, 142cm, trn |
eei. Tuntematon ori | eeii. Tuntematon ori |
| eeie. Tuntematon tamma | eee. Hempukka (VH00-018-1290) sh |
eeei. Tuntematon ori | |
| eeee. Tuntematon tamma |
Suvun tiedot
Sukusiitosprosentti: 0%
Sukukatokerroin: 1
Isälinja
i. Murroksen Rymyreetu (VH14-018-1320) sh, 149cm, prtii. Hetken Rahapeli (VH13-018-1268) sh, 142cmiii. Hiskin Riskipeli (VH11-018-1412) sh, 141cm
Emälinja
e. Koistilan Hinni (VH12-018-0865) sh, 154cm, rtee. Ellenin Hyasintti (VH01-018-9434) sh, 142cm, trneee. Hempukka (VH00-018-1290) sh
Kedon Huisku on virtuaalihevonen. Se ei ole oikeasti olemassa.