Kedon Neulevi (VH25-018-0654)
| Rotu | Suomenhevonen |
|---|---|
| Sukupuoli | tamma |
| Säkäkorkeus | 154 cm |
| Syntynyt | 06.11.2025, Suomi, yli 8v |
| Väri | tummanpunarautias |
| Painotus | kenttäratsastus |
| Sivut | http://tuire.safiiritiikeri.net/h/kedon-neulevi |
| Rekisteröity | 06.11.2025 |
| Kotitalli | Pöystilä (POYS3768) |
| Kasvattajanimi | Kedon |
| Kasvattaja | FLTA5071 |
| Omistajat | Tuire (VRL-00345) |
KEV-III (22.500p), 30.11.2025, KEV
Tarkemmat kuvaukset palkinnoista| i. Murroksen Reemel (VH15-018-0783) sh, 150cm, vkk |
ii. Reemeli (VH14-018-1904) sh, 149cm, vkk |
iii. Tuntematon ori | iiii. Tuntematon ori |
| iiie. Tuntematon tamma | iie. Tuntematon tamma | iiei. Tuntematon ori | |
| iiee. Tuntematon tamma | ie. Elovena (VH13-018-0355) sh, 152cm |
iei. Tuntematon ori | ieii. Tuntematon ori |
| ieie. Tuntematon tamma | iee. Tuntematon tamma | ieei. Tuntematon ori | |
| ieee. Tuntematon tamma | |||
| e. Kedon Nellamo (VH21-018-1106) sh, 163cm, vprt |
ei. Maahinen (VH20-018-0351) sh, 150cm, vrt |
eii. Tuntematon ori | eiii. Tuntematon ori |
| eiie. Tuntematon tamma | eie. Tuntematon tamma | eiei. Tuntematon ori | |
| eiee. Tuntematon tamma | ee. Nemelli (VH21-018-0330) sh, 164cm, vprn |
eei. Tuntematon ori | eeii. Tuntematon ori |
| eeie. Tuntematon tamma | eee. Tuntematon tamma | eeei. Tuntematon ori | |
| eeee. Tuntematon tamma |
Suvun tiedot
Sukusiitosprosentti: 0%
Sukukatokerroin: 1
Isälinja
i. Murroksen Reemel (VH15-018-0783) sh, 150cm, vkkii. Reemeli (VH14-018-1904) sh, 149cm, vkk
Emälinja
e. Kedon Nellamo (VH21-018-1106) sh, 163cm, vprtee. Nemelli (VH21-018-0330) sh, 164cm, vprn
Kedon Neulevi on virtuaalihevonen. Se ei ole oikeasti olemassa.