Murroksen Purkaus (VH25-018-0655)
| Rotu | Suomenhevonen |
|---|---|
| Sukupuoli | ori |
| Säkäkorkeus | 157 cm |
| Syntynyt | 06.11.2025, Suomi, yli 8v |
| Väri | tummanpunaruunikko |
| Painotus | kouluratsastus |
| Sivut | http://tuire.safiiritiikeri.net/h/murroksen-purkaus |
| Rekisteröity | 06.11.2025 |
| Kotitalli | Pöystilä (POYS3768) |
| Kasvattajanimi | Murroksen |
| Kasvattaja | MURR4663 |
| Omistajat | Tuire (VRL-00345) |
KV-II (28.500p), 20.12.2025, KV
Tarkemmat kuvaukset palkinnoista| i. Koistilan Poutapeto (VH14-018-0674) sh, 150cm, vkk |
ii. Koistilan Pietu (VH13-018-1308) sh, 155cm, vkk |
iii. Pohjanpalon Peetu (VH12-018-1115) sh |
iiii. Tuntematon ori |
| iiie. Tuntematon tamma | iie. Sinervuon Aamu (VH11-018-0151) sh, 156cm, vkk |
iiei. Tuntematon ori | |
| iiee. Tuntematon tamma | ie. Fiktion Virri (VH11-018-0154) sh, 156cm, vkk |
iei. Vimma Vei (VH05-018-8397) sh, 159cm, vkk |
ieii. Tuntematon ori |
| ieie. Tuntematon tamma | iee. Sirityksen Surku (VH03-018-5993) sh |
ieei. Tuntematon ori | |
| ieee. Tuntematon tamma | |||
| e. Fiktion Sirke (VH14-018-0283) sh, 154cm, trn |
ei. Fiktion Sulho (VH13-018-0346) sh, 161cm, rn |
eii. Suortti (VH13-018-0320) sh, 158cm, m |
eiii. Tuntematon ori |
| eiie. Tuntematon tamma | eie. Hovian Tilda (VH12-018-1375) sh, 160cm, prt |
eiei. Tuntematon ori | |
| eiee. Tuntematon tamma | ee. Fiktion Paronitar (VH12-018-0707) sh, 155cm, prn |
eei. Persian Prinssi (VH11-018-0363) sh, 162cm |
eeii. Tuntematon ori |
| eeie. Tuntematon tamma | eee. Annikki (VH11-018-1279) sh, 153cm, rt |
eeei. Tuntematon ori | |
| eeee. Tuntematon tamma |
Suvun tiedot
Sukusiitosprosentti: 0%
Sukukatokerroin: 1
Isälinja
i. Koistilan Poutapeto (VH14-018-0674) sh, 150cm, vkkii. Koistilan Pietu (VH13-018-1308) sh, 155cm, vkkiii. Pohjanpalon Peetu (VH12-018-1115) sh
Emälinja
e. Fiktion Sirke (VH14-018-0283) sh, 154cm, trnee. Fiktion Paronitar (VH12-018-0707) sh, 155cm, prneee. Annikki (VH11-018-1279) sh, 153cm, rt
Murroksen Purkaus on virtuaalihevonen. Se ei ole oikeasti olemassa.