Pöystilän Kiukkupussi (VH25-018-0773)
| Rotu | Suomenhevonen |
|---|---|
| Sukupuoli | tamma |
| Säkäkorkeus | 154 cm |
| Syntynyt | 16.12.2025, Suomi, yli 8v |
| Väri | rautias |
| Painotus | esteratsastus |
| Sivut | https://tuire.safiiritiikeri.net/h/poystilan-kiukkupussi |
| Rekisteröity | 20.12.2025 |
| Kotitalli | Pöystilä (POYS3768) |
| Kasvattajanimi | Pöystilän |
| Kasvattaja | POYS3768, VRL-00345 |
| Omistajat | Tuire (VRL-00345) |
EV-II (27.000p), 31.01.2026, EV
Tarkemmat kuvaukset palkinnoista| i. Murroksen Kiusa (VH14-018-1758) sh, 152cm, prt |
ii. Ventoksen Räyhähenki (VH04-018-8303) sh, 155cm |
iii. Hölyn Pöly (VH02-018-1652) sh, 168cm, vprt |
iiii. Tuntematon ori |
| iiie. Tuntematon tamma | iie. Rusetti-Leija (VH01-018-9664) sh, 155cm, prt |
iiei. Tuntematon ori | |
| iiee. Tuntematon tamma | ie. Sylvin Ystävä (VH14-018-1604) sh, 151cm |
iei. Tjefred (VH13-018-0276) sh |
ieii. Tuntematon ori |
| ieie. Tuntematon tamma | iee. Ikihelmi (VH13-018-0211) sh |
ieei. Tuntematon ori | |
| ieee. Tuntematon tamma | |||
| e. Kotipihan Kuplajuoma (VH25-018-0544) sh, 157cm, tprt |
ei. Juoppotintti (VH22-018-0588) sh, 153cm, rt |
eii. Juoppohullu (VH15-018-0997) sh, 158cm, rt |
eiii. Tuntematon ori |
| eiie. Tuntematon tamma | eie. Neiti Timanttinen (VH16-018-1487) sh |
eiei. Tuntematon ori | |
| eiee. Tuntematon tamma | ee. Kotipihan Tosihelmi (VH24-018-0343) sh, 150cm, rt |
eei. Tonttu Tosijännä (VH21-018-1480) sh, 150cm, rt |
eeii. Tuntematon ori |
| eeie. Tuntematon tamma | eee. Helmento (VH13-018-1209) sh, 155cm |
eeei. Tuntematon ori | |
| eeee. Tuntematon tamma |
Suvun tiedot
Sukusiitosprosentti: 0%
Sukukatokerroin: 1
Isälinja
i. Murroksen Kiusa (VH14-018-1758) sh, 152cm, prtii. Ventoksen Räyhähenki (VH04-018-8303) sh, 155cmiii. Hölyn Pöly (VH02-018-1652) sh, 168cm, vprt
Emälinja
e. Kotipihan Kuplajuoma (VH25-018-0544) sh, 157cm, tprtee. Kotipihan Tosihelmi (VH24-018-0343) sh, 150cm, rteee. Helmento (VH13-018-1209) sh, 155cm
Pöystilän Kiukkupussi on virtuaalihevonen. Se ei ole oikeasti olemassa.