Nastur frá Námys (VH25-030-0151)
| Rotu | Islanninhevonen |
|---|---|
| Sukupuoli | ori |
| Säkäkorkeus | 138 cm |
| Syntynyt | 15.08.2025, Espanja, yli 8v |
| Väri | mustanvoikko |
| Painotus | askellajiratsastus |
| Sivut | https://namy.irppasen.net/nasturfranamys.php |
| Rekisteröity | 03.09.2025 |
| Kotitalli | Namyshill (NAMY9545) |
| Kasvattajanimi | frá Námys |
| Kasvattaja | NAMY9545 |
| Omistajat | Ireth (VRL-03777) |
| i. Naggur frá Ljóma (VH23-030-0261) isl, 135cm, vkk |
ii. Naskur frá Laekur (VH21-030-0013) isl, 140cm, rt |
iii. Narri frá Tolva (VH20-030-0093) isl, 143cm, rn |
iiii. Tuntematon ori |
| iiie. Tuntematon tamma | iie. Dóttla frá Búlmor (VH11-030-0063) isl, 138cm, vrt |
iiei. Tuntematon ori | |
| iiee. Tuntematon tamma | ie. þryma frá Sjónbaugur (VH22-030-0119) isl, 141cm, rnvkk |
iei. Harki frá Kílhavík (VH20-030-0008) isl, 142cm, rnvkk |
ieii. Tuntematon ori |
| ieie. Tuntematon tamma | iee. Þrúður frá Rútstöðum (VH20-030-0012) isl, 138cm, vkk |
ieei. Tuntematon ori | |
| ieee. Tuntematon tamma | |||
| e. Ísbrá frá Námys (VH24-030-0101) isl, 142cm, klm |
ei. Hildir frá Námys (VH21-030-0177) isl, 140cm, prt |
eii. Hítar frá Heim (VH17-030-0064) isl, 142cm, klm |
eiii. Tuntematon ori |
| eiie. Tuntematon tamma | eie. Sólarupprás frá Villturhestar (VH18-030-0102) isl, 135cm, prt |
eiei. Tuntematon ori | |
| eiee. Tuntematon tamma | ee. Ísrún frá Námys (VH23-030-0207) isl, 142cm, klm |
eei. Lóðinn frá Eystri-Hól (VH18-030-0106) isl, 142cm, m |
eeii. Tuntematon ori |
| eeie. Tuntematon tamma | eee. Íviðja frá Skollagróf (VH23-030-0028) isl, 141cm, klm |
eeei. Tuntematon ori | |
| eeee. Tuntematon tamma |
Suvun tiedot
Sukusiitosprosentti: 0%
Sukukatokerroin: 1
Isälinja
i. Naggur frá Ljóma (VH23-030-0261) isl, 135cm, vkkii. Naskur frá Laekur (VH21-030-0013) isl, 140cm, rtiii. Narri frá Tolva (VH20-030-0093) isl, 143cm, rn
Emälinja
e. Ísbrá frá Námys (VH24-030-0101) isl, 142cm, klmee. Ísrún frá Námys (VH23-030-0207) isl, 142cm, klmeee. Íviðja frá Skollagróf (VH23-030-0028) isl, 141cm, klm
Nastur frá Námys on virtuaalihevonen. Se ei ole oikeasti olemassa.