Mahbooba al Namys ox (VH26-003-0117)
| Rotu | Arabialainen täysiverinen |
|---|---|
| Sukupuoli | tamma |
| Säkäkorkeus | 155 cm |
| Syntynyt | 09.01.2026, Espanja, 6 vuotta |
| Väri | rautiaankimo |
| Painotus | kouluratsastus |
| Sivut | https://namy.irppasen.net/mahboobaalnamysox.php |
| Rekisteröity | 06.03.2026 |
| Kotitalli | Namyshill (NAMY9545) |
| Kasvattajanimi | al Namys |
| Kasvattaja | NAMY9545 |
| Omistajat | Ireth (VRL-03777) |
| i. Muzammil al Namys ox (VH24-003-0159) ox, 152cm, rt |
ii. Mukhtar al Namys ox (VH24-003-0069) ox, 150cm, rt |
iii. Muntasir ox (VH23-003-0017) ox, 150cm, rt |
iiii. Tuntematon ori |
| iiie. Tuntematon tamma | iie. Khalil Sakhir Jiddaan ox (VH18-003-0145) ox, 148cm, rn |
iiei. Tuntematon ori | |
| iiee. Tuntematon tamma | ie. Izma al Namys ox (VH23-003-0202) ox, 152cm, rt |
iei. Khayri II ox (VH23-003-0065) ox, 151cm, rtkm |
ieii. Tuntematon ori |
| ieie. Tuntematon tamma | iee. Izana ox (VH23-003-0063) ox, 151cm, rt |
ieei. Tuntematon ori | |
| ieee. Tuntematon tamma | |||
| e. Maisa al Karma ox (VH25-003-0156) ox, 154cm, mkm |
ei. Tuntematon ori | eii. Tuntematon ori | eiii. Tuntematon ori |
| eiie. Tuntematon tamma | eie. Tuntematon tamma | eiei. Tuntematon ori | |
| eiee. Tuntematon tamma | ee. Tuntematon tamma | eei. Tuntematon ori | eeii. Tuntematon ori |
| eeie. Tuntematon tamma | eee. Tuntematon tamma | eeei. Tuntematon ori | |
| eeee. Tuntematon tamma |
Suvun tiedot
Sukusiitosprosentti: 0%
Sukukatokerroin: 1
Isälinja
i. Muzammil al Namys ox (VH24-003-0159) ox, 152cm, rtii. Mukhtar al Namys ox (VH24-003-0069) ox, 150cm, rtiii. Muntasir ox (VH23-003-0017) ox, 150cm, rt
Emälinja
e. Maisa al Karma ox (VH25-003-0156) ox, 154cm, mkm
Mahbooba al Namys ox on virtuaalihevonen. Se ei ole oikeasti olemassa.