Zakariyya al Namys ox (VH26-003-0123)
| Rotu | Arabialainen täysiverinen |
|---|---|
| Sukupuoli | ori |
| Säkäkorkeus | 156 cm |
| Syntynyt | 11.01.2026, Espanja, 6 vuotta |
| Väri | rautias |
| Painotus | kouluratsastus |
| Sivut | https://namy.irppasen.net/zakariyyaalnamysox.php |
| Rekisteröity | 07.03.2026 |
| Kotitalli | Namyshill (NAMY9545) |
| Kasvattajanimi | al Namys |
| Kasvattaja | NAMY9545 |
| Omistajat | Ireth (VRL-03777) |
| i. Zuhair al Namys ox (VH24-003-0064) ox, 156cm, rtkm |
ii. Khaalid al Namys ox (VH23-003-0203) ox, 156cm, rtkm |
iii. Khayri II ox (VH23-003-0065) ox, 151cm, rtkm |
iiii. Tuntematon ori |
| iiie. Tuntematon tamma | iie. Najma ox (VH23-003-0064) ox, 157cm, trn |
iiei. Tuntematon ori | |
| iiee. Tuntematon tamma | ie. Zaray al Namys ox (VH22-003-0171) ox, 152cm, rtkm |
iei. Oscuro ox (VH14-003-0007) ox, 152cm, m |
ieii. Tuntematon ori |
| ieie. Tuntematon tamma | iee. Zarif Kar ox (VH13-003-0174) ox, kkm |
ieei. Tuntematon ori | |
| ieee. Tuntematon tamma | |||
| e. Idris al Namys ox (VH24-003-0049) ox, 153cm, rt |
ei. Affan al Namys ox (VH23-003-0249) ox, 152cm, m |
eii. Azhar al Sharik (VH22-003-0202) ox, 152cm, mkm |
eiii. Tuntematon ori |
| eiie. Tuntematon tamma | eie. 'Abyad Ghamiq ox (VH18-003-0143) ox, 150cm, rtkm |
eiei. Tuntematon ori | |
| eiee. Tuntematon tamma | ee. Izma al Namys ox (VH23-003-0202) ox, 152cm, rt |
eei. Khayri II ox (VH23-003-0065) ox, 151cm, rtkm |
eeii. Tuntematon ori |
| eeie. Tuntematon tamma | eee. Izana ox (VH23-003-0063) ox, 151cm, rt |
eeei. Tuntematon ori | |
| eeee. Tuntematon tamma |
Suvun tiedot
Sukusiitosprosentti: 3.13%
Sukukatokerroin: 0.93
Isälinja
i. Zuhair al Namys ox (VH24-003-0064) ox, 156cm, rtkmii. Khaalid al Namys ox (VH23-003-0203) ox, 156cm, rtkmiii. Khayri II ox (VH23-003-0065) ox, 151cm, rtkm
Emälinja
e. Idris al Namys ox (VH24-003-0049) ox, 153cm, rtee. Izma al Namys ox (VH23-003-0202) ox, 152cm, rteee. Izana ox (VH23-003-0063) ox, 151cm, rt
Zakariyya al Namys ox on virtuaalihevonen. Se ei ole oikeasti olemassa.