Azima al Namys ox (VH26-003-0128)
| Rotu | Arabialainen täysiverinen |
|---|---|
| Sukupuoli | tamma |
| Säkäkorkeus | 153 cm |
| Syntynyt | 13.01.2026, Espanja, 6 vuotta |
| Väri | rautias |
| Painotus | esteratsastus |
| Sivut | https://namy.irppasen.net/azimaalnamysox.php |
| Rekisteröity | 07.03.2026 |
| Kotitalli | Namyshill (NAMY9545) |
| Kasvattajanimi | al Namys |
| Kasvattaja | NAMY9545 |
| Omistajat | Ireth (VRL-03777) |
| i. Muthanna al Namys ox (VH24-003-0121) ox, 157cm, prn |
ii. Mus'ab al Namys ox (VH23-003-0208) ox, 157cm, prn |
iii. Maalik Mahir ox (VH23-003-0061) ox, 156cm, rn |
iiii. Tuntematon ori |
| iiie. Tuntematon tamma | iie. Ramlah ox (VH23-003-0062) ox, 153cm, rt |
iiei. Tuntematon ori | |
| iiee. Tuntematon tamma | ie. Farida al Karma ox (VH23-003-0051) ox, 153cm, vrn |
iei. Tuntematon ori | ieii. Tuntematon ori |
| ieie. Tuntematon tamma | iee. Tuntematon tamma | ieei. Tuntematon ori | |
| ieee. Tuntematon tamma | |||
| e. Arneta al Namys ox (VH24-003-0104) ox, 150cm, rt |
ei. Irfaan al Namys ox (VH23-003-0207) ox, 154cm, rt |
eii. Issa ox (VH23-003-0073) ox, 156cm, vprt |
eiii. Tuntematon ori |
| eiie. Tuntematon tamma | eie. Bashira II ox (VH23-003-0070) ox, 149cm, rn |
eiei. Tuntematon ori | |
| eiee. Tuntematon tamma | ee. Arnaz al Karma ox (VH24-003-0016) ox, 149cm, m |
eei. Tuntematon ori | eeii. Tuntematon ori |
| eeie. Tuntematon tamma | eee. Tuntematon tamma | eeei. Tuntematon ori | |
| eeee. Tuntematon tamma |
Suvun tiedot
Sukusiitosprosentti: 0%
Sukukatokerroin: 1
Isälinja
i. Muthanna al Namys ox (VH24-003-0121) ox, 157cm, prnii. Mus'ab al Namys ox (VH23-003-0208) ox, 157cm, prniii. Maalik Mahir ox (VH23-003-0061) ox, 156cm, rn
Emälinja
e. Arneta al Namys ox (VH24-003-0104) ox, 150cm, rtee. Arnaz al Karma ox (VH24-003-0016) ox, 149cm, m
Azima al Namys ox on virtuaalihevonen. Se ei ole oikeasti olemassa.