Asmaa al Namys ox (VH26-003-0149)
| Rotu | Arabialainen täysiverinen |
|---|---|
| Sukupuoli | ori |
| Säkäkorkeus | 150 cm |
| Syntynyt | 21.01.2026, Espanja, 6 vuotta |
| Väri | rautiaankimo |
| Painotus | kouluratsastus |
| Sivut | https://namy.irppasen.net/asmaaalnamysox.php |
| Rekisteröity | 09.03.2026 |
| Kotitalli | Namyshill (NAMY9545) |
| Kasvattajanimi | al Namys |
| Kasvattaja | NAMY9545 |
| Omistajat | Ireth (VRL-03777) |
| i. Mansoor al Namys ox (VH24-003-0112) ox, 151cm, rtkm |
ii. Makiir al Namys ox (VH23-003-0190) ox, 150cm, rn |
iii. Makhar al Karma ox (VH23-003-0048) ox, 151cm, rn |
iiii. Mamoun Makram (VH23-003-0123) ox, 151cm |
| iiie. Tuntematon tamma | iie. Dahab al Karma ox (VH23-003-0054) ox, 149cm, rnkm |
iiei. Dahwar (VH23-003-0128) ox, 151cm |
|
| iiee. Tuntematon tamma | ie. Kabeera al Namys ox (VH23-003-0165) ox, 152cm, rtkm |
iei. Omran al Namys ox (VH21-003-0094) ox, 152cm, rn |
ieii. Oscuro ox (VH14-003-0007) ox, 152cm, m |
| ieie. Dakhm Mustaqill ox (VH18-003-0144) ox, 151cm, rtkm |
iee. Khalida al Namys ox (VH18-003-0140) ox, 152cm, mkm |
ieei. Salah Udeen ox (VH12-003-0606) ox, 149cm, mkm |
|
| ieee. Khalasa ox (VH17-003-0030) ox, 154cm, mkm |
|||
| e. Aarifa al Namys ox (VH24-003-0057) ox, 153cm, rnkm |
ei. Galal El Masri (VH18-003-0132) ox, 153cm, prt |
eii. Tawfik al Najya (VH18-003-0117) ox, 152cm, rn |
eiii. Tuntematon ori |
| eiie. Tuntematon tamma | eie. Tuntematon tamma | eiei. Tuntematon ori | |
| eiee. Tuntematon tamma | ee. Amatullah al Namys ox (VH23-003-0189) ox, 151cm, rnkm |
eei. Makhar al Karma ox (VH23-003-0048) ox, 151cm, rn |
eeii. Mamoun Makram (VH23-003-0123) ox, 151cm |
| eeie. Tuntematon tamma | eee. Aishah al Namys ox (VH21-003-0095) ox, 150cm, rtkm |
eeei. Oscuro ox (VH14-003-0007) ox, 152cm, m |
|
| eeee. 'Abyad Ghamiq ox (VH18-003-0143) ox, 150cm, rtkm |
Suvun tiedot
Sukusiitosprosentti: 4.69%
Sukukatokerroin: 0.86
Isälinja
i. Mansoor al Namys ox (VH24-003-0112) ox, 151cm, rtkmii. Makiir al Namys ox (VH23-003-0190) ox, 150cm, rniii. Makhar al Karma ox (VH23-003-0048) ox, 151cm, rniiii. Mamoun Makram (VH23-003-0123) ox, 151cm
Emälinja
e. Aarifa al Namys ox (VH24-003-0057) ox, 153cm, rnkmee. Amatullah al Namys ox (VH23-003-0189) ox, 151cm, rnkmeee. Aishah al Namys ox (VH21-003-0095) ox, 150cm, rtkmeeee. 'Abyad Ghamiq ox (VH18-003-0143) ox, 150cm, rtkm
Asmaa al Namys ox on virtuaalihevonen. Se ei ole oikeasti olemassa.