Teressia v.d. Demure (VH26-011-0007)
| Rotu | Hannoverinhevonen |
|---|---|
| Sukupuoli | tamma |
| Säkäkorkeus | 166 cm |
| Syntynyt | 29.08.2025, Saksa, 7 vuotta |
| Väri | rautias |
| Painotus | kouluratsastus |
| Sivut | https://kellolehto.net/hg/Tessa.php |
| Rekisteröity | 03.01.2026 |
| Kotitalli | Hemgård (HEM9521) |
| Kasvattajanimi | v.d. Demure |
| Kasvattaja | DMR2717, VRL-12080 |
| Omistajat | Jaana K. (VRL-03669) |
KV-I (36.500p), 20.02.2026, KV
Tarkemmat kuvaukset palkinnoista| i. Tesseract Ark (VH23-011-0204) hann, 171cm, rt |
ii. Taycan Ark (VH23-011-0064) hann, 173cm, rt |
iii. WH Tiziano (VH22-013-0003) hann, 176cm, rt |
iiii. Tuntematon ori |
| iiie. Tuntematon tamma | iie. Morticia (VH22-011-0253) hann, 167cm, m |
iiei. Tuntematon ori | |
| iiee. Tuntematon tamma | ie. Banzai Vega (VH22-011-0257) hann, 166cm, rtkm |
iei. Voodoo (VH19-011-0148) hann, 167cm |
ieii. Tuntematon ori |
| ieie. Tuntematon tamma | iee. Grapefruit Cosmo (VH19-011-0146) hann, 165cm |
ieei. Tuntematon ori | |
| ieee. Tuntematon tamma | |||
| e. LH Deadline (VH24-011-0064) hann, 169cm |
ei. Dimitri v. Helmwald (VH21-011-0417) hann, 168cm |
eii. Don Balmuir (VH21-011-0120) hann, 169cm |
eiii. Tuntematon ori |
| eiie. Tuntematon tamma | eie. Rosenfeld Lana (VH18-011-0228) hann, 170cm |
eiei. Tuntematon ori | |
| eiee. Tuntematon tamma | ee. LH Demonia (VH21-011-0191) hann, 169cm, rn |
eei. Demons in my mind (VH20-011-0271) hann, 170cm, rn |
eeii. Tuntematon ori |
| eeie. Tuntematon tamma | eee. Unendlichkeit DEU (VH16-011-0413) hann, 172cm, rt |
eeei. Tuntematon ori | |
| eeee. Tuntematon tamma |
Suvun tiedot
Sukusiitosprosentti: 0%
Sukukatokerroin: 1
Isälinja
i. Tesseract Ark (VH23-011-0204) hann, 171cm, rtii. Taycan Ark (VH23-011-0064) hann, 173cm, rtiii. WH Tiziano (VH22-013-0003) hann, 176cm, rt
Emälinja
e. LH Deadline (VH24-011-0064) hann, 169cmee. LH Demonia (VH21-011-0191) hann, 169cm, rneee. Unendlichkeit DEU (VH16-011-0413) hann, 172cm, rt
Teressia v.d. Demure on virtuaalihevonen. Se ei ole oikeasti olemassa.