Vuornan Vinssi (VH26-018-0104)
| Rotu | Suomenhevonen |
|---|---|
| Sukupuoli | ori |
| Säkäkorkeus | 158 cm |
| Syntynyt | 13.04.2016, Suomi, yli 8v |
| Väri | vaaleanpunarautias |
| Painotus | kouluratsastus |
| Sivut | https://web.archive.org/web/20210123011745/http://www.freewebs.com/soviiran/villahaka/h/vinssi.htm |
| Rekisteröity | 27.02.2026 |
| Kotitalli | Havukallio (HAVU3713) |
| Kasvattajanimi | Vuornan |
| Kasvattaja | VUOR7332, VRL-11284 |
| Omistajat | Uppe (VRL-11253) |
| i. Runo-Ruska (VH15-018-2194) sh |
ii. Amoriinin Ruska (VH15-018-1479) sh, 145cm, prt |
iii. Tuntematon ori | iiii. Tuntematon ori |
| iiie. Tuntematon tamma | iie. Tuntematon tamma | iiei. Tuntematon ori | |
| iiee. Tuntematon tamma | ie. Suvilahden Lyyra (VH13-018-1080) sh, 150cm, vrt |
iei. Tuntematon ori | ieii. Tuntematon ori |
| ieie. Tuntematon tamma | iee. Tuntematon tamma | ieei. Tuntematon ori | |
| ieee. Tuntematon tamma | |||
| e. Malkamäen Nyyti (VH12-018-0300) sh, 157cm |
ei. Kesähessu (VH11-018-1474) sh, 156cm, prt |
eii. Tuntematon ori | eiii. Tuntematon ori |
| eiie. Tuntematon tamma | eie. Tuntematon tamma | eiei. Tuntematon ori | |
| eiee. Tuntematon tamma | ee. Tähti-Emilie (VH11-018-1628) sh, 159cm |
eei. Tuntematon ori | eeii. Tuntematon ori |
| eeie. Tuntematon tamma | eee. Tuntematon tamma | eeei. Tuntematon ori | |
| eeee. Tuntematon tamma |
Suvun tiedot
Sukusiitosprosentti: 0%
Sukukatokerroin: 1
Isälinja
i. Runo-Ruska (VH15-018-2194) shii. Amoriinin Ruska (VH15-018-1479) sh, 145cm, prt
Emälinja
e. Malkamäen Nyyti (VH12-018-0300) sh, 157cmee. Tähti-Emilie (VH11-018-1628) sh, 159cm
Vuornan Vinssi on virtuaalihevonen. Se ei ole oikeasti olemassa.