Havun Päivänpihka (VH26-018-0150)
| Rotu | Suomenhevonen |
|---|---|
| Sukupuoli | tamma |
| Säkäkorkeus | 140 cm |
| Syntynyt | 13.03.2026, Suomi, 6 vuotta |
| Väri | rautias |
| Painotus | kouluratsastus |
| Sivut | https://havukallio.webnode.fi/havun-paivanpihka/ |
| Rekisteröity | 19.03.2026 |
| Kotitalli | Havukallio (HAVU3713) |
| Kasvattajanimi | Havun |
| Kasvattaja | HAVU3713, VRL-11253 |
| Omistajat | Uppe (VRL-11253) |
| i. Koistilan Jekku (VH19-018-0493) sh, 150cm, vprt |
ii. Koistilan Jymy (VH16-018-2786) sh, 147cm, vkk |
iii. Jalpoka (VH16-018-0747) sh, 148cm, vkk |
iiii. Tuntematon ori |
| iiie. Tuntematon tamma | iie. Hunajaliinu (VH16-018-2784) sh, 144cm, vkk |
iiei. Tuntematon ori | |
| iiee. Tuntematon tamma | ie. Riitamaan Vitari (VH16-018-0401) sh, 150cm, rt |
iei. Hopeahuisku (VH03-018-9651) sh |
ieii. Tuntematon ori |
| ieie. Tuntematon tamma | iee. Haapaluodon Tinta (VH03-018-8384) sh |
ieei. Tuntematon ori | |
| ieee. Tuntematon tamma | |||
| e. Piirron Poutapisara (VH26-018-0089) sh, 140cm, prt |
ei. Myrskylän Pilvenpiirto (VH19-018-0393) sh, 159cm, vprt |
eii. Ukkospilvi (VH18-018-2111) sh, 156cm |
eiii. Tuntematon ori |
| eiie. Tuntematon tamma | eie. Tervasenkeli (VH17-018-2051) sh, 161cm, vprt |
eiei. Tuntematon ori | |
| eiee. Tuntematon tamma | ee. Vappulan Pikkumusta (VH19-018-0394) sh, 138cm, prt |
eei. Pikkuputti (VH18-018-2010) sh, 137cm, trt |
eeii. Tuntematon ori |
| eeie. Tuntematon tamma | eee. Hilu-Hilleri (VH17-018-0056) sh, 141cm, rt |
eeei. Tuntematon ori | |
| eeee. Tuntematon tamma |
Suvun tiedot
Sukusiitosprosentti: 0%
Sukukatokerroin: 1
Isälinja
i. Koistilan Jekku (VH19-018-0493) sh, 150cm, vprtii. Koistilan Jymy (VH16-018-2786) sh, 147cm, vkkiii. Jalpoka (VH16-018-0747) sh, 148cm, vkk
Emälinja
e. Piirron Poutapisara (VH26-018-0089) sh, 140cm, prtee. Vappulan Pikkumusta (VH19-018-0394) sh, 138cm, prteee. Hilu-Hilleri (VH17-018-0056) sh, 141cm, rt
Havun Päivänpihka on virtuaalihevonen. Se ei ole oikeasti olemassa.