Tirion Pioden Arian (VH26-025-0041)
| Rotu | Welsh sektio C |
|---|---|
| Sukupuoli | tamma |
| Säkäkorkeus | 134 cm |
| Syntynyt | 05.03.2026, Iso-Britannia, 6 vuotta |
| Väri | ruunikko |
| Painotus | |
| Sivut | https://www.cornfield-chase.com/laie/tirion_pioden_arian.php |
| Rekisteröity | 12.05.2026 |
| Kotitalli | Lai'e Welsh (LAIE8808) |
| Kasvattajanimi | Tirion |
| Kasvattaja | TIRI1137, VRL-01863 |
| Omistajat | Faye (VRL-11299) |
| i. Tirion Gallagher (VH23-025-0052) wC, 132cm, rt |
ii. Tirion Golden Dream (VH22-025-0056) wC, 133cm, rnvkk |
iii. Montgomery Golden Dream (VH18-025-0012) wC, 135cm, rnvkk |
iiii. Tuntematon ori |
| iiie. Tuntematon tamma | iie. Penlley Marigold (VH22-025-0015) wC, 131cm |
iiei. Tuntematon ori | |
| iiee. Tuntematon tamma | ie. Tirion Generys (VH22-025-0069) wC, 130cm, rn |
iei. Dwyrain Arwel (VH22-025-0064) wC, 134cm, rn |
ieii. Tuntematon ori |
| ieie. Tuntematon tamma | iee. Tibetan Goddess (VH20-025-0039) wC, 127cm, prn |
ieei. Tuntematon ori | |
| ieee. Tuntematon tamma | |||
| e. Tirion Pioden Wen (VH25-025-0171) wC, 133cm, rn |
ei. Tirion Bledren Bach (VH25-025-0015) wC, 136cm, m |
eii. Caerwynant Bleiddian (VH17-025-0037) wC, 131cm, m |
eiii. Tuntematon ori |
| eiie. Tuntematon tamma | eie. Faybourne Hattie (VH22-024-0089) wA, 116cm, rnvkk |
eiei. Tuntematon ori | |
| eiee. Tuntematon tamma | ee. Tirion Pioden Fraith (VH23-025-0003) wC, 129cm, rt |
eei. Morcynog Earl (VH22-025-0099) wC, 131cm, rn |
eeii. Tuntematon ori |
| eeie. Tuntematon tamma | eee. Marmynydd Pixie (VH22-024-0088) wA, 114cm, rtkm |
eeei. Tuntematon ori | |
| eeee. Tuntematon tamma |
Suvun tiedot
Sukusiitosprosentti: 0%
Sukukatokerroin: 1
Isälinja
i. Tirion Gallagher (VH23-025-0052) wC, 132cm, rtii. Tirion Golden Dream (VH22-025-0056) wC, 133cm, rnvkkiii. Montgomery Golden Dream (VH18-025-0012) wC, 135cm, rnvkk
Emälinja
e. Tirion Pioden Wen (VH25-025-0171) wC, 133cm, rnee. Tirion Pioden Fraith (VH23-025-0003) wC, 129cm, rteee. Marmynydd Pixie (VH22-024-0088) wA, 114cm, rtkm
Tirion Pioden Arian on virtuaalihevonen. Se ei ole oikeasti olemassa.