Ulbert (VH26-040-0073)
| Rotu | Friisiläishevonen |
|---|---|
| Sukupuoli | ori |
| Säkäkorkeus | 165 cm |
| Syntynyt | 08.11.2025, Alankomaat, 6 vuotta |
| Väri | musta |
| Painotus | kouluratsastus |
| Sivut | https://namy.irppasen.net/ulbert.php |
| Rekisteröity | 26.04.2026 |
| Kotitalli | Namyshill (NAMY9545) |
| Kasvattajanimi | - |
| Kasvattaja | |
| Omistajat | Ireth (VRL-03777) |
| i. Uirik (VH26-040-0072) fri, 163cm, m |
ii. Uffert (VH26-040-0061) fri, 162cm, m |
iii. Uldrik (VH26-040-0049) fri, 165cm, m |
iiii. Tuntematon ori |
| iiie. Tuntematon tamma | iie. Freekje (VH26-040-0052) fri, 161cm, m |
iiei. Tuntematon ori | |
| iiee. Tuntematon tamma | ie. Siberyn (VH26-040-0065) fri, 166cm, m |
iei. Lutsjen (VH26-040-0046) fri, 160cm, m |
ieii. Tuntematon ori |
| ieie. Tuntematon tamma | iee. Swobke (VH26-040-0057) fri, 168cm, m |
ieei. Tuntematon ori | |
| ieee. Tuntematon tamma | |||
| e. Bindertsje (VH26-040-0069) fri, 165cm, m |
ei. Ketsje (VH26-040-0060) fri, 167cm, m |
eii. Koendert (VH26-040-0045) fri, 167cm, m |
eiii. Tuntematon ori |
| eiie. Tuntematon tamma | eie. Koentsje (VH26-040-0054) fri, 166cm, m |
eiei. Tuntematon ori | |
| eiee. Tuntematon tamma | ee. Bieuwkje (VH26-040-0066) fri, 160cm, m |
eei. Moense (VH26-040-0047) fri, 162cm, m |
eeii. Tuntematon ori |
| eeie. Tuntematon tamma | eee. Berendina (VH26-040-0050) fri, 157cm, m |
eeei. Tuntematon ori | |
| eeee. Tuntematon tamma |
Suvun tiedot
Sukusiitosprosentti: 0%
Sukukatokerroin: 1
Isälinja
i. Uirik (VH26-040-0072) fri, 163cm, mii. Uffert (VH26-040-0061) fri, 162cm, miii. Uldrik (VH26-040-0049) fri, 165cm, m
Emälinja
e. Bindertsje (VH26-040-0069) fri, 165cm, mee. Bieuwkje (VH26-040-0066) fri, 160cm, meee. Berendina (VH26-040-0050) fri, 157cm, m
Ulbert on virtuaalihevonen. Se ei ole oikeasti olemassa.