Nontsje (VH26-040-0074)
| Rotu | Friisiläishevonen |
|---|---|
| Sukupuoli | tamma |
| Säkäkorkeus | 162 cm |
| Syntynyt | 08.11.2025, Alankomaat, 6 vuotta |
| Väri | musta |
| Painotus | kouluratsastus |
| Sivut | https://namy.irppasen.net/nontsje.php |
| Rekisteröity | 26.04.2026 |
| Kotitalli | Namyshill (NAMY9545) |
| Kasvattajanimi | - |
| Kasvattaja | |
| Omistajat | Ireth (VRL-03777) |
| i. Fongert (VH26-040-0070) fri, 166cm, m |
ii. Felker (VH26-040-0058) fri, 165cm, m |
iii. Feitse (VH26-040-0042) fri, 166cm, m |
iiii. Tuntematon ori |
| iiie. Tuntematon tamma | iie. Jiemkje (VH26-040-0053) fri, 163cm, m |
iiei. Tuntematon ori | |
| iiee. Tuntematon tamma | ie. Paukje (VH26-040-0067) fri, 164cm, m |
iei. Nittert (VH26-040-0048) fri, 170cm, m |
ieii. Tuntematon ori |
| ieie. Tuntematon tamma | iee. Paebke (VH26-040-0056) fri, 159cm, m |
ieei. Tuntematon ori | |
| ieee. Tuntematon tamma | |||
| e. Nynke (VH26-040-0068) fri, 158cm, m |
ei. Hymke (VH26-040-0059) fri, 160cm, m |
eii. Hetman (VH26-040-0043) fri, 161cm, m |
eiii. Tuntematon ori |
| eiie. Tuntematon tamma | eie. Ethelmod (VH26-040-0051) fri, 160cm, m |
eiei. Tuntematon ori | |
| eiee. Tuntematon tamma | ee. Nienkje (VH26-040-0064) fri, 158cm, m |
eei. Jolmer (VH26-040-0044) fri, 163cm, m |
eeii. Tuntematon ori |
| eeie. Tuntematon tamma | eee. Naantske (VH26-040-0055) fri, 156cm, m |
eeei. Tuntematon ori | |
| eeee. Tuntematon tamma |
Suvun tiedot
Sukusiitosprosentti: 0%
Sukukatokerroin: 1
Isälinja
i. Fongert (VH26-040-0070) fri, 166cm, mii. Felker (VH26-040-0058) fri, 165cm, miii. Feitse (VH26-040-0042) fri, 166cm, m
Emälinja
e. Nynke (VH26-040-0068) fri, 158cm, mee. Nienkje (VH26-040-0064) fri, 158cm, meee. Naantske (VH26-040-0055) fri, 156cm, m
Nontsje on virtuaalihevonen. Se ei ole oikeasti olemassa.