Llygedyn Pinc Llychlyd (VH23-026-0096)
| Rotu | Welsh sektio D |
|---|---|
| Sukupuoli | tamma |
| Säkäkorkeus | 145 cm |
| Syntynyt | 21.06.2023, yli 8v |
| Väri | tummanpunaruunikko |
| Painotus | esteratsastus |
| Sivut | http://kammio.net/tuoninen/llygedynpincllychlyd.php |
| Rekisteröity | 21.06.2023 |
| Kotitalli | Tuoninen (TUON8991) |
| Kasvattajanimi | Llygedyn |
| Kasvattaja | VRL-01863 |
| Omistajat | Lissu T. (VRL-12701) |
KERJ-III (83.000p), 30.04.2025, KERJ
KTK-III (68.000p), 20.09.2023, poniktk
PSB-III (69.000p), 25.07.2023, PSB
Tarkemmat kuvaukset palkinnoista| i. Llygedyn Rheged Lwc (VH17-026-0106) wD, 150cm |
ii. Cennydd Merfyn (VH17-026-0044) wD, 152cm, prt |
iii. Tuntematon ori | iiii. Tuntematon ori |
| iiie. Tuntematon tamma | iie. Tuntematon tamma | iiei. Tuntematon ori | |
| iiee. Tuntematon tamma | ie. Pencalow Iola (VH16-026-0168) wD, 147cm, m |
iei. Cawodydd Llew Ianto (VH16-026-0125) wD, 148cm, m |
ieii. Tuntematon ori |
| ieie. Tuntematon tamma | iee. Glyndyfrdwy Ionor Heulyn (VH15-026-0163) wD |
ieei. Tuntematon ori | |
| ieee. Tuntematon tamma | |||
| e. Moorgate Efydd Pinc (VH19-026-0013) wD, 147cm, klm |
ei. Gwynedd Amerawdwr (VH14-026-0216) wD, 154cm, m |
eii. Prydweirth Aedd (VH11-026-0011) wD, 162cm |
eiii. Tuntematon ori |
| eiie. Tuntematon tamma | eie. Gwrmgattock Heledd (VH14-026-0126) wD, 146cm, m |
eiei. Tuntematon ori | |
| eiee. Tuntematon tamma | ee. Moorgate Rhosyn Aur (VH18-026-0027) wD, 144cm, rtkrj |
eei. Penlan Cannaidd (VH17-026-0217) wD, 150cm, rtkrj |
eeii. Tuntematon ori |
| eeie. Tuntematon tamma | eee. Llylwen Aur Pinc (VH17-026-0216) wD, 143cm, rt |
eeei. Tuntematon ori | |
| eeee. Tuntematon tamma |
Suvun tiedot
Sukusiitosprosentti: 0%
Sukukatokerroin: 1
Isälinja
i. Llygedyn Rheged Lwc (VH17-026-0106) wD, 150cmii. Cennydd Merfyn (VH17-026-0044) wD, 152cm, prt
Emälinja
e. Moorgate Efydd Pinc (VH19-026-0013) wD, 147cm, klmee. Moorgate Rhosyn Aur (VH18-026-0027) wD, 144cm, rtkrjeee. Llylwen Aur Pinc (VH17-026-0216) wD, 143cm, rt
Llygedyn Pinc Llychlyd on virtuaalihevonen. Se ei ole oikeasti olemassa.