Pöystilän Kunmastus (VH25-018-0743)
| Rotu | Suomenhevonen |
|---|---|
| Sukupuoli | ori |
| Säkäkorkeus | 160 cm |
| Syntynyt | 05.12.2025, Suomi, yli 8v |
| Väri | mustanruunikko |
| Painotus | |
| Sivut | https://mahtiponi.net/sh/h/poystilankunmastus.php |
| Rekisteröity | 09.12.2025 |
| Kotitalli | Syrjän Ratsutalli (SYRJ4285) |
| Kasvattajanimi | Pöystilän |
| Kasvattaja | POYS3768 |
| Omistajat | miivi (VRL-13320) |
KTK-III (65.000p), 31.12.2025, shktk
Tarkemmat kuvaukset palkinnoista| i. Räiskyvän Kunmitusmuiskaus (VH25-018-0481) sh, 158cm, rt |
ii. Väjen Kunmitusjälkiä (VH20-018-1073) sh, 159cm, rt |
iii. Kunmitusjuttuja (VH20-018-0505) sh, 161cm, trt |
iiii. Tuntematon ori |
| iiie. Tuntematon tamma | iie. Huunpurema (VH20-018-0490) sh, 156cm, prn |
iiei. Tuntematon ori | |
| iiee. Tuntematon tamma | ie. Räiskyvän Ruskapusu (VH23-018-0814) sh, 158cm, rt |
iei. Puukkosuukko (VH18-018-1079) sh, 156cm, prn |
ieii. Tuntematon ori |
| ieie. Tuntematon tamma | iee. Ratiralla (VH22-018-0095) sh, 153cm, rt |
ieei. Tuntematon ori | |
| ieee. Tuntematon tamma | |||
| e. Mäntykatveen Höpsis (VH25-018-0356) sh, 162cm, m |
ei. Katveen Kultamänty (VH21-018-1155) sh, 154cm, rn |
eii. Männynkäpy (VH17-018-1164) sh, 154cm, vkk |
eiii. Tuntematon ori |
| eiie. Tuntematon tamma | eie. Tarun Helmihirssi (VH18-018-1508) sh, 153cm, rn |
eiei. Tuntematon ori | |
| eiee. Tuntematon tamma | ee. Pöystilän Hupsuttelija (VH21-018-1543) sh, 159cm, rt |
eei. Hourailija (VH18-018-1414) sh, 163cm, tprt |
eeii. Tuntematon ori |
| eeie. Tuntematon tamma | eee. Hunajainen (VH18-018-1605) sh, 165cm, rt |
eeei. Tuntematon ori | |
| eeee. Tuntematon tamma |
Suvun tiedot
Sukusiitosprosentti: 0%
Sukukatokerroin: 1
Isälinja
i. Räiskyvän Kunmitusmuiskaus (VH25-018-0481) sh, 158cm, rtii. Väjen Kunmitusjälkiä (VH20-018-1073) sh, 159cm, rtiii. Kunmitusjuttuja (VH20-018-0505) sh, 161cm, trt
Emälinja
e. Mäntykatveen Höpsis (VH25-018-0356) sh, 162cm, mee. Pöystilän Hupsuttelija (VH21-018-1543) sh, 159cm, rteee. Hunajainen (VH18-018-1605) sh, 165cm, rt
Pöystilän Kunmastus on virtuaalihevonen. Se ei ole oikeasti olemassa.