Penfryn Telor y Cyrs (VH25-026-0016)
| Rotu | Welsh sektio D |
|---|---|
| Sukupuoli | ori |
| Säkäkorkeus | 149 cm |
| Syntynyt | 26.01.2025, Irlanti, yli 8v |
| Väri | ruunikko |
| Painotus | esteratsastus |
| Sivut | http://tuire.safiiritiikeri.net/h/penfryn-telor-y-cyrs |
| Rekisteröity | 26.01.2025 |
| Kotitalli | Meinwen Ponies (MEIN5771) |
| Kasvattajanimi | Penfryn |
| Kasvattaja | PEN9302, VRL-07415 |
| Omistajat | Tuire (VRL-00345) |
KTK-III (62.000p), 20.03.2025, poniktk
EV-II (27.000p), 28.02.2025, EV
Tarkemmat kuvaukset palkinnoista| i. Tirion Telor Yr Ardd (VH22-026-0181) wD, 150cm |
ii. Tirion Tewdwr (VH22-026-0074) wD, 154cm, rn |
iii. Ffantywi Trevelyan (VH22-026-0034) wD, 152cm, rn |
iiii. Tuntematon ori |
| iiie. Tuntematon tamma | iie. Pearlcairn Nefoedd (VH21-026-0120) wD, 147cm |
iiei. Tuntematon ori | |
| iiee. Tuntematon tamma | ie. Brunnby Cherry Cake (VH18-026-0170) wD, 150cm, m |
iei. Brockmans Plymouth (VH18-026-0008) wD |
ieii. Tuntematon ori |
| ieie. Tuntematon tamma | iee. Tips Cherrytini (VH18-026-0029) wD |
ieei. Tuntematon ori | |
| ieee. Tuntematon tamma | |||
| e. Rushock Raggedy Rapunzel (VH19-026-0023) wD, 149cm |
ei. Bruichladdich (VH16-026-0025) wD, 145cm, mrn |
eii. Caswallawn (VH15-026-0083) wD, 147cm |
eiii. Tuntematon ori |
| eiie. Tuntematon tamma | eie. Llewelyn Emily (VH15-026-0113) wD, 140cm, vkk |
eiei. Tuntematon ori | |
| eiee. Tuntematon tamma | ee. Rushock Glamdring (VH18-026-0031) wD, 148cm |
eei. Penlan Cannaidd (VH17-026-0217) wD, 150cm, rtkrj |
eeii. Tuntematon ori |
| eeie. Tuntematon tamma | eee. Feidhelm Sparklinggold (VH18-026-0006) wD, 144cm, rn |
eeei. Tuntematon ori | |
| eeee. Tuntematon tamma |
Suvun tiedot
Sukusiitosprosentti: 0%
Sukukatokerroin: 1
Isälinja
i. Tirion Telor Yr Ardd (VH22-026-0181) wD, 150cmii. Tirion Tewdwr (VH22-026-0074) wD, 154cm, rniii. Ffantywi Trevelyan (VH22-026-0034) wD, 152cm, rn
Emälinja
e. Rushock Raggedy Rapunzel (VH19-026-0023) wD, 149cmee. Rushock Glamdring (VH18-026-0031) wD, 148cmeee. Feidhelm Sparklinggold (VH18-026-0006) wD, 144cm, rn
Penfryn Telor y Cyrs on virtuaalihevonen. Se ei ole oikeasti olemassa.