Azaïs Paros (VH25-029-0251)
| Rotu | Ratsuponi Polveutuminen tarkastettu 13.12.2025. Veriprosentti: 75%, tarkastaja: VRL-06701. |
|---|---|
| Sukupuoli | ori |
| Säkäkorkeus | 147 cm |
| Syntynyt | 10.12.2025, Iso-Britannia, 5 vuotta |
| Väri | |
| Painotus | esteratsastus |
| Sivut | http://kimmellys.net/rp/paros.php |
| Rekisteröity | 10.12.2025 |
| Kotitalli | Knockturn Ponies (KNOC1981) |
| Kasvattajanimi | Azaïs (ei rekisteröity) |
| Kasvattaja | ASP3359, VRL-07415 |
| Omistajat | indy (VRL-06701) |
KTK-I (80.000p), 25.04.2026, poniktk
EV-II (29.000p), 31.01.2026, EV
Tarkemmat kuvaukset palkinnoista| i. Pincho Blush (VH25-029-0182) rp, 147cm |
ii. Gazpacho (VH23-006-0066) xx, 166cm |
iii. Tuntematon ori | iiii. Tuntematon ori |
| iiie. Tuntematon tamma | iie. Tuntematon tamma | iiei. Tuntematon ori | |
| iiee. Tuntematon tamma | ie. Nant-y-derry Meredith (VH25-022-0006) wB, 128cm, prt |
iei. Tuntematon ori | ieii. Tuntematon ori |
| ieie. Tuntematon tamma | iee. Tuntematon tamma | ieei. Tuntematon ori | |
| ieee. Tuntematon tamma | |||
| e. Hollowdale's Ponymoon (VH25-035-0078) conn, 146cm |
ei. Moonlight v.d. Petit Ville (VH24-035-0169) conn, 146cm |
eii. Tuntematon ori | eiii. Tuntematon ori |
| eiie. Tuntematon tamma | eie. Tuntematon tamma | eiei. Tuntematon ori | |
| eiee. Tuntematon tamma | ee. Ponnydalens Ponyta (VH24-035-0166) conn, 143cm, rnvkk |
eei. Tuntematon ori | eeii. Tuntematon ori |
| eeie. Tuntematon tamma | eee. Tuntematon tamma | eeei. Tuntematon ori | |
| eeee. Tuntematon tamma |
Suvun tiedot
Sukusiitosprosentti: 0%
Sukukatokerroin: 1
Isälinja
i. Pincho Blush (VH25-029-0182) rp, 147cmii. Gazpacho (VH23-006-0066) xx, 166cm
Emälinja
e. Hollowdale's Ponymoon (VH25-035-0078) conn, 146cmee. Ponnydalens Ponyta (VH24-035-0166) conn, 143cm, rnvkk
Azaïs Paros on virtuaalihevonen. Se ei ole oikeasti olemassa.