Dasim al Namys ox (VH26-003-0211)
| Rotu | Arabialainen täysiverinen |
|---|---|
| Sukupuoli | ori |
| Säkäkorkeus | 151 cm |
| Syntynyt | 13.02.2026, Espanja, 5 vuotta |
| Väri | ruunikko |
| Painotus | esteratsastus |
| Sivut | https://namy.irppasen.net/dasimalnamysox.php |
| Rekisteröity | 15.03.2026 |
| Kotitalli | Namyshill (NAMY9545) |
| Kasvattajanimi | al Namys |
| Kasvattaja | NAMY9545 |
| Omistajat | Ireth (VRL-03777) |
| i. Darwish al Namys ox (VH24-003-0117) ox, 154cm, trn |
ii. Khalid al Karma ox (VH23-003-0050) ox, 154cm, vrn |
iii. Tuntematon ori | iiii. Tuntematon ori |
| iiie. Tuntematon tamma | iie. Tuntematon tamma | iiei. Tuntematon ori | |
| iiee. Tuntematon tamma | ie. Daniyah al Namys ox (VH23-003-0252) ox, 154cm, prt |
iei. Dalil Ibn Haraz (VH22-003-0025) ox, 156cm, m |
ieii. Tuntematon ori |
| ieie. Tuntematon tamma | iee. Djamila al Khamees (VH14-003-0353) ox, 148cm, prt |
ieei. Tuntematon ori | |
| ieee. Tuntematon tamma | |||
| e. Arneta al Namys ox (VH24-003-0104) ox, 150cm, rt |
ei. Irfaan al Namys ox (VH23-003-0207) ox, 154cm, rt |
eii. Issa ox (VH23-003-0073) ox, 156cm, vprt |
eiii. Tuntematon ori |
| eiie. Tuntematon tamma | eie. Bashira II ox (VH23-003-0070) ox, 149cm, rn |
eiei. Tuntematon ori | |
| eiee. Tuntematon tamma | ee. Arnaz al Karma ox (VH24-003-0016) ox, 149cm, m |
eei. Tuntematon ori | eeii. Tuntematon ori |
| eeie. Tuntematon tamma | eee. Tuntematon tamma | eeei. Tuntematon ori | |
| eeee. Tuntematon tamma |
Suvun tiedot
Sukusiitosprosentti: 0%
Sukukatokerroin: 1
Isälinja
i. Darwish al Namys ox (VH24-003-0117) ox, 154cm, trnii. Khalid al Karma ox (VH23-003-0050) ox, 154cm, vrn
Emälinja
e. Arneta al Namys ox (VH24-003-0104) ox, 150cm, rtee. Arnaz al Karma ox (VH24-003-0016) ox, 149cm, m
Dasim al Namys ox on virtuaalihevonen. Se ei ole oikeasti olemassa.