Masood al Namys ox (VH26-003-0219)
| Rotu | Arabialainen täysiverinen |
|---|---|
| Sukupuoli | ori |
| Säkäkorkeus | 154 cm |
| Syntynyt | 16.02.2026, Espanja, 5 vuotta |
| Väri | tummanpunaruunikko |
| Painotus | esteratsastus |
| Sivut | https://namy.irppasen.net/masoodalnamysox.php |
| Rekisteröity | 15.03.2026 |
| Kotitalli | Namyshill (NAMY9545) |
| Kasvattajanimi | al Namys |
| Kasvattaja | NAMY9545 |
| Omistajat | Ireth (VRL-03777) |
| i. Muthanna al Namys ox (VH24-003-0121) ox, 157cm, prn |
ii. Mus'ab al Namys ox (VH23-003-0208) ox, 157cm, prn |
iii. Maalik Mahir ox (VH23-003-0061) ox, 156cm, rn |
iiii. Tuntematon ori |
| iiie. Tuntematon tamma | iie. Ramlah ox (VH23-003-0062) ox, 153cm, rt |
iiei. Tuntematon ori | |
| iiee. Tuntematon tamma | ie. Farida al Karma ox (VH23-003-0051) ox, 153cm, vrn |
iei. Tuntematon ori | ieii. Tuntematon ori |
| ieie. Tuntematon tamma | iee. Tuntematon tamma | ieei. Tuntematon ori | |
| ieee. Tuntematon tamma | |||
| e. Zagrebi al Karma ox (VH25-003-0157) ox, 150cm, prn |
ei. Tuntematon ori | eii. Tuntematon ori | eiii. Tuntematon ori |
| eiie. Tuntematon tamma | eie. Tuntematon tamma | eiei. Tuntematon ori | |
| eiee. Tuntematon tamma | ee. Tuntematon tamma | eei. Tuntematon ori | eeii. Tuntematon ori |
| eeie. Tuntematon tamma | eee. Tuntematon tamma | eeei. Tuntematon ori | |
| eeee. Tuntematon tamma |
Suvun tiedot
Sukusiitosprosentti: 0%
Sukukatokerroin: 1
Isälinja
i. Muthanna al Namys ox (VH24-003-0121) ox, 157cm, prnii. Mus'ab al Namys ox (VH23-003-0208) ox, 157cm, prniii. Maalik Mahir ox (VH23-003-0061) ox, 156cm, rn
Emälinja
e. Zagrebi al Karma ox (VH25-003-0157) ox, 150cm, prn
Masood al Namys ox on virtuaalihevonen. Se ei ole oikeasti olemassa.