Maneer al Namys ox (VH26-003-0226)
| Rotu | Arabialainen täysiverinen |
|---|---|
| Sukupuoli | ori |
| Säkäkorkeus | 150 cm |
| Syntynyt | 20.02.2026, Espanja, 5 vuotta |
| Väri | musta |
| Painotus | kouluratsastus |
| Sivut | https://namy.irppasen.net/maneeralnamysox.php |
| Rekisteröity | 15.03.2026 |
| Kotitalli | Namyshill (NAMY9545) |
| Kasvattajanimi | al Namys |
| Kasvattaja | NAMY9545 |
| Omistajat | Ireth (VRL-03777) |
| i. Marcin al Namys ox (VH24-003-0114) ox, 150cm, m |
ii. Makiir al Namys ox (VH23-003-0190) ox, 150cm, rn |
iii. Makhar al Karma ox (VH23-003-0048) ox, 151cm, rn |
iiii. Mamoun Makram (VH23-003-0123) ox, 151cm |
| iiie. Tuntematon tamma | iie. Dahab al Karma ox (VH23-003-0054) ox, 149cm, rnkm |
iiei. Dahwar (VH23-003-0128) ox, 151cm |
|
| iiee. Tuntematon tamma | ie. Zaina al Namys ox (VH22-003-0175) ox, 153cm, m |
iei. Omran al Namys ox (VH21-003-0094) ox, 152cm, rn |
ieii. Oscuro ox (VH14-003-0007) ox, 152cm, m |
| ieie. Dakhm Mustaqill ox (VH18-003-0144) ox, 151cm, rtkm |
iee. Zainab al Namys ox (VH18-003-0148) ox, 149cm, m |
ieei. Nefous al Lielie ox (VH16-003-0183) ox, 152cm, rnkm |
|
| ieee. Zanabaq Alma' ox (VH17-003-0031) ox, 148cm, m |
|||
| e. Dena al Karma ox (VH26-003-0015) ox, 149cm, rt |
ei. Tuntematon ori | eii. Tuntematon ori | eiii. Tuntematon ori |
| eiie. Tuntematon tamma | eie. Tuntematon tamma | eiei. Tuntematon ori | |
| eiee. Tuntematon tamma | ee. Tuntematon tamma | eei. Tuntematon ori | eeii. Tuntematon ori |
| eeie. Tuntematon tamma | eee. Tuntematon tamma | eeei. Tuntematon ori | |
| eeee. Tuntematon tamma |
Suvun tiedot
Sukusiitosprosentti: 0%
Sukukatokerroin: 1
Isälinja
i. Marcin al Namys ox (VH24-003-0114) ox, 150cm, mii. Makiir al Namys ox (VH23-003-0190) ox, 150cm, rniii. Makhar al Karma ox (VH23-003-0048) ox, 151cm, rniiii. Mamoun Makram (VH23-003-0123) ox, 151cm
Emälinja
e. Dena al Karma ox (VH26-003-0015) ox, 149cm, rt
Maneer al Namys ox on virtuaalihevonen. Se ei ole oikeasti olemassa.