Hemgård Azure (VH26-031-0053)
| Rotu | Suomalainen puoliverinen |
|---|---|
| Sukupuoli | ori |
| Säkäkorkeus | 165 cm |
| Syntynyt | 25.01.2026, Suomi, 4 vuotta |
| Väri | ruunikko |
| Painotus | esteratsastus |
| Sivut | https://helmililja.net/merveilles/hemgard-azure |
| Rekisteröity | 21.02.2026 |
| Kotitalli | Haras de Merveilles (MERV8329) |
| Kasvattajanimi | Hemgård |
| Kasvattaja | HEM9521, VRL-03669 |
| Omistajat | Scrolls (VRL-15233) |
| i. Hemgård Periwinkle (VH24-031-0151) fwb, 165cm, mrn |
ii. Hemgård Gunmetal (VH23-031-0320) fwb, 164cm, trn |
iii. Mortdecai (VH15-011-0146) hann, 168cm, rn |
iiii. Tuntematon ori |
| iiie. Tuntematon tamma | iie. Glitterjunkie (VH18-031-0437) fwb |
iiei. Tuntematon ori | |
| iiee. Tuntematon tamma | ie. Irene F (VH12-031-0393) fwb, 166cm, rn |
iei. Ironsky (VH11-031-0486) fwb, 171cm |
ieii. Tuntematon ori |
| ieie. Tuntematon tamma | iee. Rio Regalia (VH06-013-6848) old, 168cm |
ieei. Tuntematon ori | |
| ieee. Tuntematon tamma | |||
| e. Hemgård Skies Ablaze (VH24-031-0169) fwb, 167cm, mkm |
ei. Napalm Skies CRB (VH20-076-0004) bwp, 168cm, mkm |
eii. Icarus Falls Z (VH19-272-0002) Z, 167cm, mkm |
eiii. Tuntematon ori |
| eiie. Tuntematon tamma | eie. Swanepoel Ixtab (VH19-312-0001) saw, 162cm, mkm |
eiei. Tuntematon ori | |
| eiee. Tuntematon tamma | ee. Hemgård Pitch Perfect (VH23-011-0217) hann, 165cm, mkm |
eei. Paganini (VH21-011-0450) hann, 168cm, mkm |
eeii. Tuntematon ori |
| eeie. Tuntematon tamma | eee. Demigod (VH22-011-0097) hann, 171cm, rt |
eeei. Tuntematon ori | |
| eeee. Tuntematon tamma |
Suvun tiedot
Sukusiitosprosentti: 0%
Sukukatokerroin: 1
Isälinja
i. Hemgård Periwinkle (VH24-031-0151) fwb, 165cm, mrnii. Hemgård Gunmetal (VH23-031-0320) fwb, 164cm, trniii. Mortdecai (VH15-011-0146) hann, 168cm, rn
Emälinja
e. Hemgård Skies Ablaze (VH24-031-0169) fwb, 167cm, mkmee. Hemgård Pitch Perfect (VH23-011-0217) hann, 165cm, mkmeee. Demigod (VH22-011-0097) hann, 171cm, rt
Hemgård Azure on virtuaalihevonen. Se ei ole oikeasti olemassa.