Wakatsuru Ion (VH26-031-0058)
| Rotu | Suomalainen puoliverinen |
|---|---|
| Sukupuoli | ori |
| Säkäkorkeus | 168 cm |
| Syntynyt | 26.02.2026, 4 vuotta |
| Väri | ruunikko |
| Painotus | esteratsastus |
| Sivut | https://helmililja.net/merveilles/wakatsuru-ion |
| Rekisteröity | 27.02.2026 |
| Kotitalli | Haras de Merveilles (MERV8329) |
| Kasvattajanimi | Ion |
| Kasvattaja | IONI0011, VRL-00329 |
| Omistajat | Scrolls (VRL-15233) |
| i. Whiskey Eyes Scar (VH22-011-0269) hann, 172cm, rn |
ii. Pauwau Wollmaus (VH21-011-0038) hann, 177cm, mkm |
iii. Wollweber (VH19-011-0166) hann, 171cm |
iiii. Tuntematon ori |
| iiie. Tuntematon tamma | iie. Ciara Carrera (VH19-011-0171) hann, 170cm |
iiei. Tuntematon ori | |
| iiee. Tuntematon tamma | ie. Helmwald Honeydew (VH19-011-0142) hann, 167cm |
iei. Heinrich von Elke (VH17-011-0148) hann, 169cm |
ieii. Tuntematon ori |
| ieie. Tuntematon tamma | iee. The Stun Spore Detour (VH17-011-0106) hann, 166cm |
ieei. Tuntematon ori | |
| ieee. Tuntematon tamma | |||
| e. Samaritan Ion (VH22-048-0010) westf, 164cm |
ei. Skandal Ion (VH16-048-0063) westf, 166cm |
eii. Skeleton GA (VH13-048-0015) westf, 168cm, rnkm |
eiii. Tuntematon ori |
| eiie. Tuntematon tamma | eie. Uxima GA (VH15-048-0022) westf, 163cm, rt |
eiei. Tuntematon ori | |
| eiee. Tuntematon tamma | ee. Le Courtisan Ion (VH17-048-0052) westf, 163cm, rn |
eei. Lord Lugano GA (VH16-048-0062) westf, 164cm, rn |
eeii. Tuntematon ori |
| eeie. Tuntematon tamma | eee. Barcarole GA (VH15-048-0021) westf, 166cm, m |
eeei. Tuntematon ori | |
| eeee. Tuntematon tamma |
Suvun tiedot
Sukusiitosprosentti: 0%
Sukukatokerroin: 1
Isälinja
i. Whiskey Eyes Scar (VH22-011-0269) hann, 172cm, rnii. Pauwau Wollmaus (VH21-011-0038) hann, 177cm, mkmiii. Wollweber (VH19-011-0166) hann, 171cm
Emälinja
e. Samaritan Ion (VH22-048-0010) westf, 164cmee. Le Courtisan Ion (VH17-048-0052) westf, 163cm, rneee. Barcarole GA (VH15-048-0021) westf, 166cm, m
Wakatsuru Ion on virtuaalihevonen. Se ei ole oikeasti olemassa.