Mutasim al Namys ox (VH26-003-0129)
| Rotu | Arabialainen täysiverinen |
|---|---|
| Sukupuoli | ori |
| Säkäkorkeus | 161 cm |
| Syntynyt | 14.01.2026, Espanja, 6 vuotta |
| Väri | musta |
| Painotus | esteratsastus |
| Sivut | https://namy.irppasen.net/mutasimalnamysox.php |
| Rekisteröity | 07.03.2026 |
| Kotitalli | Namyshill (NAMY9545) |
| Kasvattajanimi | al Namys |
| Kasvattaja | NAMY9545 |
| Omistajat | Ireth (VRL-03777) |
| i. Muthanna al Namys ox (VH24-003-0121) ox, 157cm, prn |
ii. Mus'ab al Namys ox (VH23-003-0208) ox, 157cm, prn |
iii. Maalik Mahir ox (VH23-003-0061) ox, 156cm, rn |
iiii. Tuntematon ori |
| iiie. Tuntematon tamma | iie. Ramlah ox (VH23-003-0062) ox, 153cm, rt |
iiei. Tuntematon ori | |
| iiee. Tuntematon tamma | ie. Farida al Karma ox (VH23-003-0051) ox, 153cm, vrn |
iei. Tuntematon ori | ieii. Tuntematon ori |
| ieie. Tuntematon tamma | iee. Tuntematon tamma | ieei. Tuntematon ori | |
| ieee. Tuntematon tamma | |||
| e. Fira al Namys ox (VH24-003-0115) ox, 156cm, m |
ei. Jihaad al Namys ox (VH23-003-0205) ox, 150cm, rt |
eii. Jedidiah ox (VH23-003-0066) ox, 152cm, rnkm |
eiii. Tuntematon ori |
| eiie. Tuntematon tamma | eie. Jawahir II ox (VH23-003-0068) ox, 145cm, rt |
eiei. Tuntematon ori | |
| eiee. Tuntematon tamma | ee. Fidda al Namys ox (VH23-003-0199) ox, 158cm, m |
eei. Atallah Aziz ox (VH23-003-0072) ox, 157cm, m |
eeii. Tuntematon ori |
| eeie. Tuntematon tamma | eee. Fadila Fairuz ox (VH23-003-0071) ox, 154cm, m |
eeei. Tuntematon ori | |
| eeee. Tuntematon tamma |
Suvun tiedot
Sukusiitosprosentti: 0%
Sukukatokerroin: 1
Isälinja
i. Muthanna al Namys ox (VH24-003-0121) ox, 157cm, prnii. Mus'ab al Namys ox (VH23-003-0208) ox, 157cm, prniii. Maalik Mahir ox (VH23-003-0061) ox, 156cm, rn
Emälinja
e. Fira al Namys ox (VH24-003-0115) ox, 156cm, mee. Fidda al Namys ox (VH23-003-0199) ox, 158cm, meee. Fadila Fairuz ox (VH23-003-0071) ox, 154cm, m
Mutasim al Namys ox on virtuaalihevonen. Se ei ole oikeasti olemassa.