Urganda SWA (VH26-044-0039)
| Rotu | Holsteininhevonen |
|---|---|
| Sukupuoli | tamma |
| Säkäkorkeus | 163 cm |
| Syntynyt | 29.01.2026, Saksa, 4 vuotta |
| Väri | rautias |
| Painotus | esteratsastus |
| Sivut | https://helmililja.net/merveilles/urganda-swa |
| Rekisteröity | 27.02.2026 |
| Kotitalli | Haras de Merveilles (MERV8329) |
| Kasvattajanimi | SWA |
| Kasvattaja | KING0553, VRL-00727 |
| Omistajat | Scrolls (VRL-15233) |
| i. Rothill SWA (VH13-044-0247) holst, 169cm, rn |
ii. Rothchild PB (VH13-044-0159) holst, 168cm |
iii. Romanesque (VH13-044-0074) holst, 168cm |
iiii. Tuntematon ori |
| iiie. Tuntematon tamma | iie. Megaera (VH13-044-0075) holst, 164cm |
iiei. Tuntematon ori | |
| iiee. Tuntematon tamma | ie. Bottoms Up! PB (VH11-044-0084) holst, 168cm, rn |
iei. Tristan GER (VH02-044-4117) holst |
ieii. Tuntematon ori |
| ieie. Tuntematon tamma | iee. Despair-Ridden Heart (VH01-044-9469) holst |
ieei. Tuntematon ori | |
| ieee. Tuntematon tamma | |||
| e. Wicked Witches PB (VH18-044-0064) holst, 163cm, prt |
ei. C U In Hell PB (VH03-044-7958) holst |
eii. Sentence of Death (VH01-044-8702) holst |
eiii. Tuntematon ori |
| eiie. Tuntematon tamma | eie. Shadegrown (VH03-044-1257) holst |
eiei. Tuntematon ori | |
| eiee. Tuntematon tamma | ee. Rinascita SWA (VH02-044-6520) holst |
eei. Kiefer GER (VH01-044-5264) holst |
eeii. Tuntematon ori |
| eeie. Tuntematon tamma | eee. Renesaince R (VH01-044-6900) holst, 172cm, rn |
eeei. Tuntematon ori | |
| eeee. Tuntematon tamma |
Suvun tiedot
Sukusiitosprosentti: 0%
Sukukatokerroin: 1
Isälinja
i. Rothill SWA (VH13-044-0247) holst, 169cm, rnii. Rothchild PB (VH13-044-0159) holst, 168cmiii. Romanesque (VH13-044-0074) holst, 168cm
Emälinja
e. Wicked Witches PB (VH18-044-0064) holst, 163cm, prtee. Rinascita SWA (VH02-044-6520) holsteee. Renesaince R (VH01-044-6900) holst, 172cm, rn
Urganda SWA on virtuaalihevonen. Se ei ole oikeasti olemassa.