Taqiyya al Namys ox (VH26-003-0225)
| Rotu | Arabialainen täysiverinen |
|---|---|
| Sukupuoli | tamma |
| Säkäkorkeus | 154 cm |
| Syntynyt | 19.02.2026, Espanja, 5 vuotta |
| Väri | mustankimo |
| Painotus | kouluratsastus |
| Sivut | https://namy.irppasen.net/taqiyyaalnamysox.php |
| Rekisteröity | 15.03.2026 |
| Kotitalli | Namyshill (NAMY9545) |
| Kasvattajanimi | al Namys |
| Kasvattaja | NAMY9545 |
| Omistajat | Ireth (VRL-03777) |
| i. Jaki al Namys ox (VH24-003-0046) ox, 153cm, mkm |
ii. Jafar al Even (VH23-003-0220) ox, 153cm, mkm |
iii. Qalb Kabir al Delm (VH22-003-0017) ox, 150cm, rtkm |
iiii. Tawahaj Kabir (VH21-003-0003) ox, 150cm |
| iiie. Ariyya el-Salih (VH20-003-0012) ox, 152cm |
iie. Shamira al Even (VH22-003-0061) ox, 154cm, m |
iiei. Dalil Ibn Haraz (VH22-003-0025) ox, 156cm, m |
|
| iiee. Abn El Shameera (VH21-003-0196) ox, 153cm, m |
ie. Amatullah al Namys ox (VH23-003-0189) ox, 151cm, rnkm |
iei. Makhar al Karma ox (VH23-003-0048) ox, 151cm, rn |
ieii. Mamoun Makram (VH23-003-0123) ox, 151cm |
| ieie. Tuntematon tamma | iee. Aishah al Namys ox (VH21-003-0095) ox, 150cm, rtkm |
ieei. Oscuro ox (VH14-003-0007) ox, 152cm, m |
|
| ieee. 'Abyad Ghamiq ox (VH18-003-0143) ox, 150cm, rtkm |
|||
| e. A.D. Tamra ox (VH25-003-0392) ox, 153cm, mkm |
ei. A.D. Ja-Ha (VH24-003-0026) ox, 154cm, mkm |
eii. Jabmen al-Zaman (VH18-003-0063) ox, 151cm, km |
eiii. Tuntematon ori |
| eiie. Tuntematon tamma | eie. Amira al Hazard (VH14-003-0314) ox, 157cm, mkm |
eiei. Rabbani ox (VH14-003-0280) ox, 157cm, rn |
|
| eiee. Andalib ox (VH14-003-0281) ox, 156cm, rnkm |
ee. KH Talawat (VH16-003-0287) ox, 151cm, km |
eei. KH Al-Din ox (VH11-003-0104) ox, 150cm, rnhkko |
eeii. Fire Smoke (VH03-003-7714) ox, 149cm, rt |
| eeie. Ambrella ox (VH04-003-1126) ox, 151cm, km |
eee. Tafrat al Hazard ox (VH16-003-0138) ox, 153cm, mkm |
eeei. Zatil al Xerea (VH14-003-0313) ox, 153cm |
|
| eeee. Tayyeb ox (VH15-003-0252) ox, 151cm, rtkm |
Suvun tiedot
Sukusiitosprosentti: 0%
Sukukatokerroin: 1
Isälinja
i. Jaki al Namys ox (VH24-003-0046) ox, 153cm, mkmii. Jafar al Even (VH23-003-0220) ox, 153cm, mkmiii. Qalb Kabir al Delm (VH22-003-0017) ox, 150cm, rtkmiiii. Tawahaj Kabir (VH21-003-0003) ox, 150cm
Emälinja
e. A.D. Tamra ox (VH25-003-0392) ox, 153cm, mkmee. KH Talawat (VH16-003-0287) ox, 151cm, kmeee. Tafrat al Hazard ox (VH16-003-0138) ox, 153cm, mkmeeee. Tayyeb ox (VH15-003-0252) ox, 151cm, rtkm
Taqiyya al Namys ox on virtuaalihevonen. Se ei ole oikeasti olemassa.